- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
QNAP QSW-1108-8T-R2, Unmanaged, 2.5G Ethernet (100/1000/2500), Desktop
| Switch type | Unmanaged |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 8 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | 2.5G Ethernet (100/1000/2500) |
| Power connector | DC-in jack |
| Networking standards | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az, IEEE 802.3bz, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G support | No |
| MAC address table | 4000 entries |
| Switching capacity | 40 Gbit/s |
| Throughput | 20 Gbit/s |
| Jumbo frames support | Yes |
| Jumbo frames | 12000 |
| Rack mounting | No |
| Form factor | Desktop |
| Product color | Black |
| LED indicators | Yes |
| Fanless | Yes |
| Power source | DC |
| Power supply included | Yes |
| DC input voltage | 12 V |
| Input current | 1 A |
| Power consumption (max) | 12 W |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 6.3" (160 mm) |
| Depth | 4.33" (110 mm) |
| Height | 1.02" (26 mm) |
| Weight | 17.6 oz (500 g) |
| Package width | 9.65" (245 mm) |
| Package depth | 5.04" (128 mm) |
| Package height | 1.85" (47 mm) |
| Package weight | 31.7 oz (900 g) |
| Certification | CE, UKCA, FCC, IC, VCCI, RCM, BSMI, LVD, KC |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 485F14BF
Brand: Netgear
Reference: CB82B9E2
Brand: Juniper
Reference: 98196599
Brand: Lenovo
Reference: 93EE0C3BE3
Brand: ZyXEL
Reference: 987F5594
Brand: HPE
Reference: 2917301A
Brand: Intel
Reference: 11DB6390
Brand: LevelOne
Reference: BD51C60E
Brand: UbiQuiti
Reference: 0EAE54FA
Brand: TP-Link
Reference: F6EDE445
Brand: QNAP
Reference: 7EB67CF9
Brand: TP-Link
Reference: D38CBE8B3C
Brand: UGREEN
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 09B02AF1
Brand: TP-Link
Reference: DD6E5091
Brand: TP-Link
Reference: 47A3584B45
Brand: Synology
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
QNAP QSW-1108-8T-R2, Unmanaged, 2.5G Ethernet (100/1000/2500), Desktop
check_circle
check_circle