Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
Logitech Circle View, IP security camera, Indoor & outdoor, Wireless, Desk/Wall, Graphite, Bullet
| Type | IP security camera |
| Placement supported | Indoor & outdoor |
| Connectivity technology | Wireless |
| Mounting type | Desk/Wall |
| Product color | Graphite |
| Form factor | Bullet |
| LED indicators | Yes |
| International Protection (IP) code | IP64 |
| Camera pan control | No |
| Camera tilt control | No |
| Lens viewing angle, diagonal | 180° |
| Night vision | Yes |
| Night vision distance | 4.572 m |
| LED type | IR |
| Number of illumination LEDs | 2 |
| Maximum resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Supported graphics resolutions | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Supported video modes | 1080p |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Audio system | 2-way |
| Built-in microphone | Yes |
| Ethernet LAN | No |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | No |
| Wi-Fi standards | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Built-in HDD | No |
| Power source type | AC |
| Power plug type | Type C |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 50 °C |
| Mobile operating systems supported | iOS 13, iOS 13.4, iOS 14, iOS 14.5, iOS 15, iPadOS |
| Width | 2.65" (67.2 mm) |
| Depth | 2.78" (70.5 mm) |
| Height | 2.24" (56.8 mm) |
| Weight | 8.92 oz (253 g) |
| Package width | 3.31" (84 mm) |
| Package depth | 5.79" (147 mm) |
| Package height | 7.05" (179 mm) |
| Package weight | 18.2 oz (515 g) |
| Number of cameras | 1 |
| Cables included | AC |
| Mounting kit | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Ambient light sensor | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85258900 |
| Master (outer) case width | 6.89" (175 mm) |
| Master (outer) case length | 12.1" (308 mm) |
| Master (outer) case height | 7.56" (192 mm) |
| Master (outer) case weight | 5.03 lbs (2.28 kg) |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: F32CC9CF
Brand: AXIS
Reference: 39424697
Brand: AXIS
Reference: A3F39B98
Brand: TP-Link
Reference: 34AC29390A
Brand: eufy
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: B437EBF3
Brand: Logitech
Reference: D497F348
Brand: TP-Link
Reference: 5F6D888A
Brand: Poly
Reference: 5F12CABB
Brand: Logitech
Reference: C3A01301
Brand: Logitech
Reference: EB25658F
Brand: UbiQuiti
Reference: 80F5EF84
Brand: UbiQuiti
Reference: F70C8C11
Brand: AXIS
Reference: AEC7D75ABA
Brand: eufy
Reference: 2E12760C
Brand: Poly
Reference: E003B4C2
Brand: Poly
Reference: 718E2FD2
Brand: UbiQuiti
Logitech Circle View, IP security camera, Indoor & outdoor, Wireless, Desk/Wall, Graphite, Bullet
check_circle
check_circle