- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
Logitech MX Mechanical, Full-size(100%), Wireless, RF wireless + Bluetooth, Mechanical key switch, QWERTY
| Recommended Usage | Office |
| Connection technology | Wireless |
| Device interface | RF wireless + Bluetooth |
| Keyboard key switch | Mechanical key switch |
| Keyboard structure | QWERTY |
| Keyboard language | US International |
| Pointing device | No |
| Keyboard form factor | Full-size(100%) |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard key-switching technology | Logitech Clicky |
| Keyboard key profile | Low-profile |
| Multi-device support | Yes |
| Windows Keys | Yes |
| Hotkeys | Yes |
| Power type | Battery |
| keyboard battery type | Built-in battery |
| Battery technology | Lithium polymer (LiPo) |
| Battery capacity | 1500 mAh |
| Battery life | 10 month(s) |
| Windows operating system supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mac operating system compatibility | Mac OS X 10.15 Catalina |
| Linux operating system supported | Yes |
| Supported mobile operating system | Android, iOS 14, iPadOS |
| Sustainability Certificates | CarbonNeutral, Forest Stewardship Council (FSC) |
| Downloadable software | Logi Options+, Logitech Flow |
| Keyboard Dimensions (WxDxH) | 433.85 x 131.55 x 26.1 mm |
| Keyboard weight | 828 g |
| Packaging width | 149 mm |
| Packaging depth | 460 mm |
| Packaging height | 54 mm |
| Packaging weight | 1.13 kg |
| Receiver dimensions (W x D x H) | 14.4 x 6.6 x 18.4 mm |
| Receiver weight | 2 g |
| Cables included | USB type-C |
| Compatibility | Logi Bolt USB receiver |
| Harmonized System (HS) Code | 84716060 |
| Main box width | 220 mm |
| Main box length | 468 mm |
| Main box height | 166 mm |
| Weight of main carton | 4.68 kg |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 4A441F7868
Brand: HP
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: F9CE1DC0
Brand: Logitech
Reference: 99081490
Brand: HP
Reference: 167FA9BD
Brand: Logitech
Reference: EDFDE3C05D
Brand: HP
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 8DAA457F
Brand: Lenovo
Reference: 55010237F4
Brand: Apple
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: D2CCF219
Brand: Cherry
Reference: 3CCCD028
Brand: Cherry
Reference: 8A6EA1EE
Brand: Apple
Reference: BD57303D
Brand: Logitech G
Reference: CB551C9B
Brand: Logitech
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: D00446F7
Brand: Logitech
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 4C35E81B
Brand: Logitech
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: AA81F5D2
Brand: Logitech
Reference: E97E76E5
Brand: HP
Logitech MX Mechanical, Full-size(100%), Wireless, RF wireless + Bluetooth, Mechanical key switch, QWERTY
check_circle
check_circle