- New
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
HP 715 Rechargeable Multi-Device Mouse, Ambidextrous, RF Wireless + Bluetooth, 3000 DPI, Black
| Purpose | Office |
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth |
| Movement resolution | 3000 DPI |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons quantity | 7 |
| Number of programmable buttons | 6 |
| Silent click | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Form factor | Ambidextrous |
| Product color | Black |
| Color name | Black |
| HP segment | Business |
| Wireless range | 393.7" (10 m) |
| Power source | Batteries/Cable |
| USB Type-C required charging power (min) | 5 W |
| USB Type-C required charging power (max) | 15 W |
| Rechargeable | Yes |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery life (max) | 3 h |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.13 High Sierra, MacOS |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Width | 4.02" (102.1 mm) |
| Depth | 2.25" (57.1 mm) |
| Height | 1.43" (36.2 mm) |
| Weight | 2.96 oz (84 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| AC adapter included | No |
| Package width | 4.13" (105 mm) |
| Package depth | 5.91" (150 mm) |
| Package height | 2.2" (55.8 mm) |
| Package weight | 9.17 oz (260 g) |
| Warranty card | Yes |
| Rechargeable battery | Yes |
| Compliance certificates | CB, EAC, Federal Communications Commission (FCC), CE, BSMI |
| Compatible operating systems | Windows 11; Windows 10; Chrome OS™; mac OS 10.13 or later |
| Recommended system requirements | USB Type-A port; Bluetooth |
| Minimum system requirements | USB Type-A port; Bluetooth |
| Country of origin | China |
| Pallet weight | 1166.9 lbs (529.3 kg) |
| Number of cartons per pallet | 63 pc(s) |
| Number of cartons per pallet layer | 9 pc(s) |
| UNSPSC-code | 43211708 |
| Pallet weight (imperial) | 1166.95 lbs |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 4C20F150
Brand: Evoluent
Reference: 7C3E24D2
Brand: Logitech
Reference: C4876B06
Brand: Cherry
Reference: 942D5BD4D5
Brand: Razer
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 69BE9410
Brand: Logitech
Reference: 895A3EEB
Brand: Dell
Reference: 8027A1FB
Brand: Logitech
Reference: D58231B204
Brand: MSI
Reference: FF4427A04F
Brand: Razer
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 1E07828B
Brand: Logitech
Reference: 61191EA5
Brand: Logitech
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 32AA98F6
Brand: Cherry
Reference: 8001CC51
Brand: Logitech G
Reference: C7280AAA
Brand: Logitech
Reference: 78A94145
Brand: Logitech
Reference: 656AFE3B
Brand: Logitech G
HP 715 Rechargeable Multi-Device Mouse, Ambidextrous, RF Wireless + Bluetooth, 3000 DPI, Black
check_circle
check_circle