- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
ASUS ROG Strix Scope II 96 Wireless, Wired & Wireless, USB + RF Wireless + Bluetooth, Mechanical, QWERTZ, RGB LED, Black
| Recommended usage | Gaming |
| Device interface | USB + RF Wireless + Bluetooth |
| Keyboard key switch | Mechanical |
| Keyboard layout | QWERTZ |
| Keyboard language | German |
| Pointing device | No |
| Keyboard form factor | 96% |
| Numeric keypad | Yes |
| Multi-device support | Yes |
| Windows keys | Yes |
| Hot keys | Yes |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Rollover | N-key rollover |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Polling rate | 1000 Hz |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Backlight | Yes |
| Product color | Black |
| Backlight type | RGB LED |
| Backlight color | Multi |
| Adjustable backlight | Yes |
| Keyboard style | Straight |
| Ergonomic design | Yes |
| Wrist rest | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Cable length | 78.7" (2 m) |
| Anti-ghosting | Yes |
| Mouse included | No |
| Windows operating systems supported | Windows 11 |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 14.8 x 5.16 x 1.57" (377 x 131 x 40 mm) |
| Keyboard weight | 2.23 lbs (1.01 kg) |
| Number of products included | 1 pc(s) |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: DAAC0A13
Brand: Logitech
Reference: B8D7335C64
Brand: Apple
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: EE446677
Brand: Logitech
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: D3BD855E
Brand: Microsoft
Reference: C888DA50
Brand: Cherry
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 654C46ED
Brand: Logitech
Reference: 74C332C0
Brand: Evoluent
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 0E528CAE
Brand: Logitech
Reference: 98AA74F9
Brand: Logitech
Reference: 4C20F150
Brand: Evoluent
Reference: 814CA621
Brand: Cherry
Reference: F2DC35AA
Brand: Dell
Reference: ECCB0751
Brand: Logitech
Reference: 61B96854
Brand: Microsoft
Reference: A64C243D
Brand: Contour Design
Reference: C3010599
Brand: Cherry
ASUS ROG Strix Scope II 96 Wireless, Wired & Wireless, USB + RF Wireless + Bluetooth, Mechanical, QWERTZ, RGB LED, Black
check_circle
check_circle