- New
- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
DELL KM555, Wireless, RF Wireless + Bluetooth, Plunger key switch, QWERTZ, Black, Mouse included
| Recommended usage | Universal |
| Connectivity technology | Wireless |
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth |
| Keyboard key switch | Plunger key switch |
| Keyboard layout | QWERTZ |
| Keyboard language | German |
| Pointing device | No |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Numeric keypad | Yes |
| Windows keys | Yes |
| Hot keys | Yes |
| Number of hot keys | 18 |
| Programmable hot keys | Yes |
| Multimedia keys | Yes |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Bluetooth version | 5.1 |
| On/off switch | Yes |
| Backlight | No |
| Product color | Black |
| Adjustable keyboard height | Yes |
| Protection features | Spill resistant |
| LED indicators | Yes |
| Power source type | Battery |
| Keyboard battery type | AAA |
| Number of batteries (keyboard) | 2 |
| Service life of battery | 36 month(s) |
| Mouse included | Yes |
| Form factor | Ambidextrous |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 4020 DPI |
| Buttons quantity | 3 |
| Scroll | Yes |
| Scroll type | Wheel |
| Mouse battery type | AA |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8.1 |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Red Hat Enterprise Linux 8.0, Ubuntu 18.04 LTS |
| Mobile operating systems supported | Android |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 15.7 x 5 x 1.02" (399 x 127 x 26 mm) |
| Keyboard weight | 14.3 oz (406 g) |
| Mouse dimensions (WxDxH) | 2.36 x 4.13 x 1.5" (60 x 105 x 38 mm) |
| Mouse weight | 2.36 oz (67 g) |
| Number of products included | 2 pc(s) |
| Receiver included | Yes |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: D93F333D
Brand: Cherry
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: EDA9816A
Brand: Apple
Reference: C4C4A977
Brand: Cherry
Reference: 2B3E3C59
Brand: Logitech
Reference: F82D2131
Brand: Logitech G
Reference: 6AD1D18A
Brand: Cherry
Reference: CFBE26C3
Brand: Logitech
Reference: F72F51FC
Brand: Logitech
Reference: 3FBEEB0D
Brand: HP
Reference: 15653A10
Brand: Logitech G
Reference: 0B519BB8
Brand: Logitech
Reference: 2DB8DEB0
Brand: Cherry
Reference: 599F573A
Brand: Logitech
Reference: D4F16ECB
Brand: Cherry
Reference: CEA29C5A
Brand: Wacom
Reference: 2BE46C9E
Brand: Dell
DELL KM555, Wireless, RF Wireless + Bluetooth, Plunger key switch, QWERTZ, Black, Mouse included
check_circle
check_circle