- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
CHERRY Stream keyboard ultimate, Wired & Wireless, USB + RF Wireless + Bluetooth, Scissor key switch, QWERTY, LED, Black
| Recommended usage | Home/Office |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Device interface | USB + RF Wireless + Bluetooth |
| Keyboard key switch | Scissor key switch |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Keyboard language | English |
| Pointing device | No |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Numeric keypad | Yes |
| Physical layout | ANSI |
| Keyboard keys operating life | 20 million characters |
| Multi-device support | Yes |
| Windows keys | Yes |
| Copilot key | Yes |
| Multimedia keys | Yes |
| Rollover | 6-key rollover |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Bluetooth version | 5.2 |
| Backlight | Yes |
| Product color | Black |
| Backlight type | LED |
| Backlight color | White |
| Adjustable backlight | Yes |
| Keyboard style | Straight |
| Ergonomic design | Yes |
| Adjustable keyboard height | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Metal, Plastic, Rubber |
| LED indicators | Yes |
| USB connector type | USB Type-A, USB Type-C |
| Power source type | Battery, USB |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Keyboard battery type | Built-in battery |
| Service life of battery | 5 month(s) |
| Charging source | USB Type-C |
| Mouse included | No |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8 |
| Compliance certificates | CE, China RoHS, Federal Communications Commission (FCC), REACH, UKCA |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 17.7 x 6.14 x 0.827" (450 x 156 x 21 mm) |
| Keyboard weight | 32.6 oz (923 g) |
| Package width | 7.48" (190 mm) |
| Package depth | 19.9" (505 mm) |
| Package height | 1.34" (34 mm) |
| Package weight | 3.09 lbs (1.4 kg) |
| Package type | Box |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| AC adapter included | No |
| Receiver included | Yes |
| Manual | Yes |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: EC6EA1FA
Brand: Logitech G
Reference: 97354279
Brand: Cherry
Reference: 577EE436
Brand: Dell
Reference: A5DC3808
Brand: Logitech
Reference: 07735C197A
Brand: Razer
Reference: AA6E8057
Brand: Cherry
Reference: 31203AB8
Brand: Cherry
Reference: D7CE61B6
Brand: Cherry XTRFY
Reference: 7CB22783
Brand: HP
Reference: A3423163
Brand: Cherry
Reference: B1E78983
Brand: Apple
Reference: A17A2668
Brand: Logitech
Reference: 789D14G7MAG
Brand: Dell
Reference: FCEA198727
Brand: Satechi
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: EC0E82CB6D
Brand: Lenovo
Reference: 2E2997AB
Brand: Logitech
CHERRY Stream keyboard ultimate, Wired & Wireless, USB + RF Wireless + Bluetooth, Scissor key switch, QWERTY, LED, Black
check_circle
check_circle