Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
HP 649X High Yield Black Original LaserJet Toner Cartridge, 17000 pages, Black, 1 pc(s)
| Type | Original |
| Printing colors | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP LaserJet Enterprise CP4525 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Black toner page yield | 17000 pages |
| OEM code | CE260X |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Recycled material percentage | 13% |
| Country of origin | China |
| HP segment | Enterprise |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 15.4" (390 mm) |
| Depth | 6.46" (164 mm) |
| Height | 8.43" (214 mm) |
| Weight | 2.87 lbs (1.3 kg) |
| Package width | 15.4" (390 mm) |
| Package depth | 6.46" (164 mm) |
| Package height | 8.43" (214 mm) |
| Package weight | 4.06 lbs (1.84 kg) |
| Package type | Box |
| Maximum number of stacking cartons | 20 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 14 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet weight | 6.56 oz (186.1 g) |
| EUR-pallet weight | 4.36 oz (123.5 g) |
| Number of layers per pallet | 5 pc(s) |
| Number of cartons per pallet layer | 18 pc(s) |
| Number of cartons per pallet | 90 pc(s) |
| Quantity per pallet | 90 pc(s) |
| Quantity per EUR-pallet | 56 pc(s) |
| Print technology | Laser printing |
| Box contents | Toner cartridge; Recycling guide |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 46.7 x 39.4 x 47.7" (1185 x 1000 x 1212 mm) |
| Pallet size (EU) | 46.1 x 31.5 x 39.7" (1170 x 800 x 1009 mm) |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: A1322C62
Brand: Zebra
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 4C60D5ED
Brand: HP
Reference: CFE9D26390
Brand: EMTEC
Reference: BB0A5BB0D3
Brand: Xerox
Reference: 9E5736E8
Brand: Epson
Reference: 6356D91DC6
Brand: Zebra
Reference: E43A09FFC3
Brand: Canon
Reference: 7C14129E8F
Brand: Prindo
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 13F2362368
Brand: Prindo
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 9D38E6EAB9
Brand: Brother
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 6CE1861D26
Brand: Canon
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: EA4099AA
Brand: Brother
HP 649X High Yield Black Original LaserJet Toner Cartridge, 17000 pages, Black, 1 pc(s)
check_circle
check_circle