- New
- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
Brother TN-248C, 1000 pages, Cyan, 1 pc(s)
| Type | Original |
| Printing colors | Cyan |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | MFC-L3760CDW, HL-L8230CDW, HL-L8240CDW, HL-L3220CW, DCP-L3560CDW, MFC-L8340CDW, MFC-L8390CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Color toner page yield | 1000 pages |
| Country of origin | Vietnam |
| Width | 4.33" (110 mm) |
| Depth | 6.1" (155 mm) |
| Height | 15.3" (389 mm) |
| Weight | 12.5 oz (354 g) |
| Package weight | 27.4 oz (777 g) |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Pallet height | 6.77" (17.2 cm) |
| Pallet weight | 406.3 lbs (184.3 kg) |
| Number of layers per pallet | 9 pc(s) |
| Number of cartons per pallet layer | 6 pc(s) |
| Number of cartons per pallet | 54 pc(s) |
| Quantity per pallet | 216 pc(s) |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 39262748
Brand: Brother
Reference: 4C0238CE
Brand: Brother
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 30BD3D85
Brand: Kyocera
Reference: A3E28A24
Brand: Epson
Reference: 1FD7B875D3
Brand: Canon
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 13B74CEF
Brand: Epson
Reference: 253420ED
Brand: Lexmark
Reference: 0408BBE1
Brand: Canon
Reference: 8C0469DAC6
Brand: Ricoh
Reference: 9957D0D6C1
Brand: HP
Reference: 59727FA212
Brand: HP
Reference: ECAC788A
Brand: Durable
Reference: 1955D199
Brand: Canon
Reference: 39F4BDC74F
Brand: Epson
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Brother TN-248C, 1000 pages, Cyan, 1 pc(s)
check_circle
check_circle