- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
HP 643A Magenta Original LaserJet Toner Cartridge, 10000 pages, Magenta, 1 pc(s)
| Type | Original |
| Printing colors | Magenta |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP Color LaserJet 4700 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Color toner page yield | 10000 pages |
| OEM code | Q5953A |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Recycled material percentage | 15% |
| HP segment | Business |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 27 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 70% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 15.7" (400 mm) |
| Depth | 5.83" (148 mm) |
| Height | 10.6" (268 mm) |
| Weight | 3.75 lbs (1.7 kg) |
| Package width | 15.7" (400 mm) |
| Package depth | 5.83" (148 mm) |
| Package height | 10.6" (268 mm) |
| Package weight | 4.85 lbs (2.2 kg) |
| Maximum number of stacking cartons | 16 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 16 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet weight | 6.95 oz (197 g) |
| EUR-pallet weight | 4.59 oz (130 g) |
| Number of layers per pallet | 4 pc(s) |
| Number of cartons per pallet layer | 20 pc(s) |
| Number of cartons per pallet | 80 pc(s) |
| Quantity per pallet | 80 pc(s) |
| Quantity per EUR-pallet | 48 pc(s) |
| Print technology | Laser printing |
| Box contents | Toner cartridge; Recycling guide |
| Stacking number for pallet | 4 pc(s) |
| Pallet size (EU) | 47.6 x 32.4 x 37.5" (1210 x 822 x 952 mm) |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 8CCBE8F8
Brand: Canon
Reference: AE6E334F62
Brand: KONICA MINOLTA
Reference: 76FAA5F1
Brand: Epson
Reference: C3E5724BFC
Brand: HP
Reference: A8D95FCD
Brand: Toshiba
Reference: 4206E38996
Brand: Canon
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 3139F8DBB4
Brand: HP
Reference: 88C5356678
Brand: Logitech G
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C39E1A0385
Brand: Canon
Reference: 81F46F24
Brand: Epson
Reference: B7D867F9
Brand: Lexmark
Reference: B0691CAA
Brand: Epson
Reference: A957AA9622
Brand: Kyocera
Reference: 441694BCA9
Brand: Brother
HP 643A Magenta Original LaserJet Toner Cartridge, 10000 pages, Magenta, 1 pc(s)
check_circle
check_circle