Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
DYMO ® Rhino Industrial Vinyl Labels, 1", Black Print on White Tape, Black on white, Multicolor, Vinyl, -40 - 80 °C, UL 969, DYMO
| Label color | Black on white |
| Product color | Multicolor |
| Material | Vinyl |
| Ultraviolet (UV) resistant | Yes |
| Oil-resistant | Yes |
| Water-resistant | Yes |
| Chemical-resistant | Yes |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Temperature range (T-T) | -40 - 80 °C |
| Compliance industry standards | UL 969 |
| Brand compatibility | DYMO |
| Compatibility | Rhino |
| Compliance certificates | RoHS |
| Tape width | 0.945" (2.4 cm) |
| Tape length | 216.5" (5.5 m) |
| Package type | Box |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: F9C2BD6AE7
Brand: Prindo
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 07020A9491
Brand: HP
Reference: 4A8DB9DD
Brand: HP
Reference: BCD0A4EB
Brand: Epson
Reference: E7FDEAE58B
Brand: HP
Reference: 14455A4DEE
Brand: Brother
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 6ECBF5ECA9
Brand: Brother
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 6DD72090
Brand: Lexmark
Reference: 793A54C3
Brand: HP
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 435D43E526
Brand: Epson
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 64B6A67C
Brand: Lexmark
Reference: 2172C242
Brand: Brother
Reference: E9DCB63CA8
Brand: AgfaPhoto
Reference: F660E324
Brand: Brother
DYMO ® Rhino Industrial Vinyl Labels, 1", Black Print on White Tape, Black on white, Multicolor, Vinyl, -40 - 80 °C, UL 969, DYMO
check_circle
check_circle