Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
DYMO ® Rhino Industrial Permanent Polyester Labels, 1/4", Black Print on White Tape, Black on white, Multicolor, Polyester, -40 - 150 °C, UL 969, DYMO
| Label color | Black on white |
| Product color | Multicolor |
| Material | Polyester |
| Ultraviolet (UV) resistant | Yes |
| Oil-resistant | Yes |
| Water-resistant | Yes |
| Chemical-resistant | Yes |
| Temperature range (T-T) | -40 - 150 °C |
| Compliance industry standards | UL 969 |
| Brand compatibility | DYMO |
| Compatibility | Rhino |
| Compliance certificates | RoHS |
| Tape width | 0.236" (6 mm) |
| Tape length | 216.5" (5.5 m) |
| Package type | Box |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: E617F62E
Brand: HP
Reference: 9C0EF199
Brand: Canon
Reference: ADE357E9
Brand: HP
Reference: 185A8899
Brand: Epson
Reference: 4FEB2371A1
Brand: Epson
Reference: E0B55468
Brand: Zebra
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C31FE0E0
Brand: HP
Reference: 145B4420C6
Brand: Ricoh
Reference: 0997C2372B
Brand: Canon
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
DYMO ® Rhino Industrial Permanent Polyester Labels, 1/4", Black Print on White Tape, Black on white, Multicolor, Polyester, -40 - 150 °C, UL 969, DYMO
check_circle
check_circle