- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
Lenovo ThinkPad USB4 Dock 5000, Wired, Thunderbolt 4, 100 W, 1000 Mbit/s, Black, Eclipse Black
| Connectivity technology | Wired |
| Host interface | Thunderbolt 4 |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Microphone in | No |
| Headphone outputs | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 4 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 2 |
| USB Power Delivery | Yes |
| USB Power Delivery revision | 3.1 |
| USB Power Delivery up to | 100 W |
| HDMI version | 2.1 |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| DisplayPort version | 1.4 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Ethernet LAN data rates | 1000 Mbit/s |
| Product color | Black |
| Card reader integrated | No |
| Color name | Eclipse Black |
| Maximum digital resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Number of displays supported | 4 |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Certification | FCC/ICES CE KCC RCM BSMI VCCI CB cULus EAC TUV- Mark LoA Ukraine DoC NOM |
| Power source type | DC |
| Windows operating systems supported | Windows 11 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 14.0 Sonoma, Mac OS X 15.0 Sequoia |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 95% |
| Width | 8.58" (218 mm) |
| Depth | 3.15" (80 mm) |
| Height | 1.24" (31.5 mm) |
| Weight | 16.6 oz (470 g) |
| Package width | 9.45" (240 mm) |
| Package depth | 5.71" (145 mm) |
| Package height | 3.03" (77 mm) |
| Package weight | 2.27 lbs (1.03 kg) |
| Warranty card | Yes |
| Cables included | AC, USB |
| AC adapter included | Yes |
| Quick start guide | Yes |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 82767BD68D
Brand: Canon
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 6107F0A761
Brand: Epson
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 19AED480
Brand: Leitz
Reference: D698AA1A
Brand: Lexmark
Reference: 1CC26E43
Brand: Zebra
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 0CD6A40AE5
Brand: HP
Reference: B22ED7EAFE
Brand: Canon
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5AF12AF744
Brand: Lexmark
Lenovo ThinkPad USB4 Dock 5000, Wired, Thunderbolt 4, 100 W, 1000 Mbit/s, Black, Eclipse Black
check_circle
check_circle