- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
Brother TZE-FX221, Black on white, TZe, Black, Thermal transfer, Philippines, 5 year(s)
| Label color | Black on white |
| Tape type | TZe |
| Product color | Black |
| Print technology | Thermal transfer |
| Country of origin | Philippines |
| Flexibility | Yes |
| Heat-resistant | Yes |
| Cold-resistant | Yes |
| Ultraviolet (UV) resistant | Yes |
| Oil-resistant | Yes |
| Water-resistant | Yes |
| Chemical-resistant | Yes |
| Laminated | Yes |
| Scratch-resistant | Yes |
| Abrasion-resistant | Yes |
| Suitable for any surface | Yes |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Microwave proof | Yes |
| Freezer proof | Yes |
| Spare part retention | 5 year(s) |
| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | PT-2100VP, PT-2730, PT-7600, PT-2430PC, PT-2700, PT-9600, PT-9700PC, PT-9800PCN |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Tape width | 0.354" (9 mm) |
| Tape length | 315" (8 m) |
| Width | 0.748" (19 mm) |
| Depth | 2.76" (70 mm) |
| Height | 5.98" (152 mm) |
| Weight | 1.06 oz (30 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 11" (280 mm) |
| Package depth | 8.27" (210 mm) |
| Package height | 10.2" (260 mm) |
| Package type | Box |
| Package weight | 1.73 oz (49 g) |
| Pallet height | 6.5" (16.5 cm) |
| Number of cartons per pallet | 36 pc(s) |
| Number of layers per pallet | 6 pc(s) |
| Number of cartons per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet weight | 536.6 lbs (243.4 kg) |
| Quantity per pallet | 3600 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Tape size | 0.354" (9 mm) |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: F044BD02E4
Brand: KONICA MINOLTA
Reference: 3910D2E3AD
Brand: HP
Reference: 2C8EFF687F
Brand: Brother
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 0A55B5D2
Brand: Canon
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: D79B641DDD
Brand: OKI
Reference: AF586CAB
Brand: Lexmark
Reference: 33870FA55D
Brand: Brother
Reference: 712BA3BE
Brand: Epson
Reference: 9A62967C
Brand: Epson
Reference: ADE357E9
Brand: HP
Reference: 4EC11CFB0A
Brand: Brother
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 6E96BE832C
Brand: Ricoh
Reference: 68BCCF167B
Brand: Kyocera
Reference: 6A13382A52
Brand: Brother
Brother TZE-FX221, Black on white, TZe, Black, Thermal transfer, Philippines, 5 year(s)
check_circle
check_circle