- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
Brother TN-2420TWIN, 3000 pages, 2 pc(s)
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Twin pack |
| Compatibility | DCP-L2530DW DCP-L2510D HL-L2375DW HL-L2370DN HL-L2350DW HL-L2310D MFC-L2750DW MFC-L2730DW MFC-L2710DW MFC-L2710DN |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Black toner page yield | 3000 pages |
| Black toner cartridges quantity | 2 |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Country of origin | Vietnam |
| Width | 7.4" (188 mm) |
| Depth | 7.01" (178 mm) |
| Height | 13.9" (354 mm) |
| Weight | 31.6 oz (896 g) |
| Package weight | 3.42 lbs (1.55 kg) |
| Certification | ISO/IEC 19752 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet height | 6.89" (17.5 cm) |
| Pallet weight | 391.1 lbs (177.4 kg) |
| Number of layers per pallet | 8 pc(s) |
| Number of cartons per pallet layer | 6 pc(s) |
| Number of cartons per pallet | 48 pc(s) |
| Quantity per pallet | 96 pc(s) |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 1EA8BC9E
Brand: Epson
Reference: FDF1D93AC8
Brand: HP
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 9ED017D737
Brand: OKI
Reference: AE15C30D
Brand: Epson
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: E0ECEE586E
Brand: Prindo
Reference: 8A06875A
Brand: Zebra
Reference: 6B60C00E7B
Brand: UTAX
Reference: ED1B8391
Brand: Canon
Reference: FE3132BD
Brand: Canon
Reference: 7B96941D
Brand: HP
Reference: 8162D1B6
Brand: Lexmark
Reference: 24F2F931F1
Brand: Brother
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Brother TN-2420TWIN, 3000 pages, 2 pc(s)
check_circle
check_circle