- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
Brother RJ-3035B, Direct thermal, Mobile printer, 203 x 203 DPI, 4 lps, 101.6 mm/sec, 1.57" (4 cm)
| Print technology | Direct thermal |
| Type | Mobile printer |
| Color | No |
| Maximum resolution | 203 x 203 DPI |
| Print speed | 4 lps |
| Print speed | 101.6 mm/sec |
| Maximum roll diameter | 1.57" (4 cm) |
| Supported paper width | 80 mm |
| Maximum printing width | 2.83" (7.2 cm) |
| Maximum media length | 109.8" (2.79 m) |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| USB port | Yes |
| USB connector | Micro-USB B |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Bluetooth profiles | SSP |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| Built-in barcodes | AZTECCODE, Code 128 (A/B/C), Code 39, Data Matrix, EAN13, EAN8, GS1 DataBar, GS1 DataBar Expanded, GS1 DataBar Expanded Stacked, GS1 DataBar Limited, GS1 DataBar Omnidirectional, GS1 DataBar Stacked Omnidirectional, GS1 DataBar Truncated, GS1-128, MSI, MicroPDF417, PDF417, POSTNET, Plessey, QR Code, UPC-A, UPC-E |
| Internal memory | 32 MB |
| Flash memory | 16 MB |
| Country of origin | China |
| Product color | Black |
| Built-in display | No |
| Power source type | Battery |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery recharge time | 2.5 h |
| Operating temperature (T-T) | -15 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage relative humidity (H-H) | -30 - 70% |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8.1 |
| Mac compatibility | Yes |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.7.5 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 13.0 Ventura, Mac OS X 14.0 Sonoma |
| Mobile operating systems supported | Android, iOS |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Width | 4.92" (125 mm) |
| Depth | 9.84" (250 mm) |
| Height | 2.36" (60 mm) |
| Weight | 22.9 oz (650 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 25.1 oz (712 g) |
| Rechargeable battery | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84433210 |
| Quantity per pallet | 576 pc(s) |
| Pallet height | 7.2" (18.3 cm) |
| Pallet weight | 939.2 lbs (426 kg) |
| Number of cartons per pallet | 48 pc(s) |
| Number of layers per pallet | 8 pc(s) |
| Number of cartons per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Languages support | Multi |
| International Protection (IP) code | IP54 |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: C5728B75
Brand: Canon
Reference: 018D1E28A4
Brand: HP
Reference: B80E4333
Brand: HP
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 40542C0B28
Brand: Neomounts
Reference: D317AD17
Brand: HP
Reference: 6286BFC662
Brand: Epson
Reference: 3C0A46A4
Brand: HP
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 1E9857752B
Brand: Logitech
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: E5D91129
Brand: HP
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Brother RJ-3035B, Direct thermal, Mobile printer, 203 x 203 DPI, 4 lps, 101.6 mm/sec, 1.57" (4 cm)
check_circle
check_circle