- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
Brother RJ-2035B, Thermal, Mobile printer, 203 x 203 DPI, 101.6 mm/sec, 1.18" (3 cm), 58 mm
| Print technology | Thermal |
| Type | Mobile printer |
| Maximum resolution | 203 x 203 DPI |
| Print speed | 101.6 mm/sec |
| Maximum roll diameter | 1.18" (3 cm) |
| Supported paper width | 58 mm |
| Maximum printing width | 1.89" (4.8 cm) |
| Maximum media length | 109.8" (2.79 m) |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| USB port | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Bluetooth profiles | SPP |
| Ethernet LAN | No |
| Wi-Fi | No |
| Built-in barcodes | GS1 DataBar Omnidirectional, GS1 DataBar Truncated, GS1 DataBar Stacked Omnidirectional, GS1 DataBar Expanded Stacked, AZTECCODE, Code 128 (A/B/C), Code 39, Data Matrix, EAN13, EAN8, GS1 DataBar, GS1 DataBar Expanded, GS1 DataBar Limited, GS1-128, ITF, MaxiCode, MicroPDF417, POSTNET, QR Code, UPC-A, UPC-E |
| Internal memory | 32 MB |
| Flash memory | 16 MB |
| Country of origin | China |
| Product color | Black |
| Built-in display | No |
| Power source type | Battery |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8.1 |
| Width | 5.12" (130 mm) |
| Depth | 9.84" (250 mm) |
| Height | 2.36" (60 mm) |
| Weight | 17.2 oz (488 g) |
| Package weight | 19.4 oz (550 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84433210 |
| Quantity per pallet | 648 pc(s) |
| Pallet height | 8.23" (20.9 cm) |
| Pallet weight | 800.5 lbs (363.1 kg) |
| Number of cartons per pallet | 54 pc(s) |
| Number of layers per pallet | 9 pc(s) |
| Number of cartons per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: BB96FF7F5C
Brand: Brother
Reference: B95720EE44
Brand: Lexmark
Reference: 1A04AE79DF
Brand: Kyocera
Reference: 420FABAE64
Brand: Prindo
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 8650D25B
Brand: Epson
Reference: 86F48B1DE5
Brand: Kyocera
Reference: 621FD02343
Brand: Brother
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E53662E6
Brand: Epson
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: ADAFF645
Brand: HP
Reference: 45A40203
Brand: Brother
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 05BC48BE
Brand: Canon
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Brother RJ-2035B, Thermal, Mobile printer, 203 x 203 DPI, 101.6 mm/sec, 1.18" (3 cm), 58 mm
check_circle
check_circle