Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
MSI MEG Vision X AI 2NVR7-236AT, Intel Core Ultra 7, 265K, 64 GB, DDR5-SDRAM, 2 TB, Windows 11 Home
| Processor family | Intel Core Ultra 7 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor model | 265K |
| Processor generation | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Processor cores | 20 |
| Processor threads | 20 |
| Processor boost frequency | 5.5 GHz |
| Performance cores | 8 |
| Efficient cores | 12 |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 5.4 GHz |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 4.6 GHz |
| Performance-core base frequency | 3.9 GHz |
| Efficient-core base frequency | 3.3 GHz |
| Processor cache | 30 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Processor base power | 125 W |
| Maximum turbo power | 250 W |
| Neural processor unit (NPU) | Intel AI Boost |
| Sparsity support | Yes |
| Windows Studio effects support | Yes |
| AI software frameworks supported by NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| Total processor performance up to | 33 TOPs |
| NPU performance up to | 13 TOPs |
| GPU performance up to | 8 TOPs |
| Internal memory | 64 GB |
| Maximum internal memory | 128 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory layout (slots x size) | 2 x 32 GB |
| Memory slots | 4x DIMM |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Total storage capacity | 2 TB |
| Optical drive type | No |
| Storage media | SSD |
| Total SSDs capacity | 2 TB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD capacity | 2 TB |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| NVMe | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| M.2 SSD size | 2280 (22 x 80 mm) |
| Discrete graphics card | Yes |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card model | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti |
| On-board graphics card model | Intel® Graphics |
| Discrete GPU manufacturer | NVIDIA |
| Discrete graphics card memory | 16 GB |
| Discrete graphics memory type | GDDR7 |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| On-board graphics card family | Intel® Graphics |
| Graphics card HDMI ports quantity | 1 |
| Graphics card DisplayPorts quantity | 3 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 7 BE200 |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.4 |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 6 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 3 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 0 |
| HDMI ports quantity | 0 |
| Intel® Thunderbolt 4 | Yes |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 2 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| S/PDIF out port | Yes |
| Chassis type | Desktop |
| Product color | Black |
| Volume | 42.6 L |
| Number of 3.5" bays | 1 |
| Number of 2.5" bays | 1 |
| Product type | PC |
| Market positioning | Gaming |
| Motherboard chipset | Intel Z890 |
| Audio chip | Realtek ALC1220P |
| Audio output channels | 7.1 channels |
| Operating system installed | Windows 11 Home |
| Power supply | 850 W |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Gold |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 85% |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 90% |
| Width | 19.8" (502.7 mm) |
| Depth | 11.8" (299.3 mm) |
| Height | 16.7" (423.4 mm) |
| Weight | 40.1 lbs (18.2 kg) |
| Package weight | 51.1 lbs (23.2 kg) |
| Display included | No |
| Warranty period | 2 year(s) |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: C82D6642
Brand: ACER
Reference: F082FF4A
Brand: Dell
Reference: FDAE27B039
Brand: Apple
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 31F8FBA702
Brand: ACER
Reference: B286FAA166
Brand: HP
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: F4BAA66C00
Brand: HP
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 6EFF61E928
Brand: Apple
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: CCBACD51
Brand: HP
Reference: 0C9BAFAA
Brand: Asus
Reference: F0EB5F63E3
Brand: Asus
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: EEA0B546FC
Brand: HP
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 6D9FB8FF
Brand: Lenovo
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: B8DF3DD104
Brand: CSL
Reference: EF36A843
Brand: Asus
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 44ED7A76
Brand: HP
Reference: BC921CE2B9
Brand: Lenovo
MSI MEG Vision X AI 2NVR7-236AT, Intel Core Ultra 7, 265K, 64 GB, DDR5-SDRAM, 2 TB, Windows 11 Home
check_circle
check_circle