- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
Lenovo ThinkCentre M90t Gen 6, Intel Core Ultra 7, 265, 32 GB, 1 TB, Windows 11 Pro, 64-bit
| Processor family | Intel Core Ultra 7 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor model | 265 |
| Processor generation | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Processor cores | 20 |
| Processor threads | 20 |
| Processor boost frequency | 5.3 GHz |
| Performance cores | 8 |
| Efficient cores | 12 |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 5.2 GHz |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 4.6 GHz |
| Performance-core base frequency | 2.4 GHz |
| Efficient-core base frequency | 1.8 GHz |
| Processor cache | 30 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Processor base power | 65 W |
| Maximum turbo power | 182 W |
| Neural processor unit (NPU) | Intel AI Boost |
| Sparsity support | Yes |
| Windows Studio effects support | Yes |
| AI software frameworks supported by NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| Total processor performance up to | 33 TOPs |
| NPU performance up to | 13 TOPs |
| GPU performance up to | 8 TOPs |
| Internal memory | 32 GB |
| Maximum internal memory | 128 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory layout (slots x size) | 2 x 16 GB |
| Memory slots | 4x DIMM |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Total storage capacity | 1 TB |
| Optical drive type | No |
| Storage media | SSD |
| Total SSDs capacity | 1 TB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD capacity | 1 TB |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| NVMe | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| Card reader integrated | No |
| Discrete graphics card | No |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board graphics card model | Intel Graphics |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| On-board graphics card family | Intel Graphics |
| Ethernet LAN | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 100,1000 Mbit/s |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| Antenna type | 2x2 |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.4 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 4 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 0 |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 0 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 2x2 Type-C ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Line-out | Yes |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Chassis type | Tower |
| Product color | Black |
| Color name | Black |
| Volume | 17 L |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Product type | PC |
| Motherboard chipset | Intel Q870 |
| Audio chip | Realtek ALC623-CG |
| Audio system | High Definition Audio |
| Number of speakers | 1 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Operating system language | German |
| Power supply | 500 W |
| Power supply input voltage | 100 - 240 V |
| Power supply input frequency | 50/60 Hz |
| Certification | ENERGY STAR,TCO,RoHS |
| Width | 6.69" (170 mm) |
| Depth | 11.7" (298 mm) |
| Height | 14.8" (376 mm) |
| Weight | 14.3 lbs (6.5 kg) |
| Mouse included | Yes |
| Mouse connectivity | Wired |
| Keyboard included | Yes |
| Keyboard connectivity | Wired |
| Display included | No |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: C1A0A12002
Brand: HP
Reference: 72E68D73
Brand: ACER
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: D33F973326
Brand: MSI
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 513469030C
Brand: Hyrican
Reference: F701213A
Brand: HP
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 1604770040
Brand: CAPTIVA
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 30B58FDA41
Brand: HP
Reference: 12851D292E
Brand: Lenovo
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 7C34822F35
Brand: Lenovo
Reference: 18474206DC
Brand: Asus
Reference: 9568C7BC87
Brand: Hyrican
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: E0D78AEA
Brand: Lenovo
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: CD59DB93
Brand: HP
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: D5B41A068B
Brand: Apple
Reference: 22FC5D81C6
Brand: Lenovo
Reference: D126B25D
Brand: Lenovo
Lenovo ThinkCentre M90t Gen 6, Intel Core Ultra 7, 265, 32 GB, 1 TB, Windows 11 Pro, 64-bit
check_circle
check_circle