- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
Lenovo ThinkCentre neo 50q Gen 5, Intel® Core™ i5, i5-13420H, 16 GB, 512 GB, Windows 11 Pro, 64-bit
| Processor family | Intel® Core™ i5 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor model | i5-13420H |
| Processor generation | 13th gen Intel® Core™ i5 |
| Processor cores | 8 |
| Processor threads | 12 |
| Processor boost frequency | 4.6 GHz |
| Performance cores | 4 |
| Efficient cores | 4 |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 4.6 GHz |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.4 GHz |
| Processor cache | 12 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Number of processors installed | 1 |
| Processor base power | 45 W |
| Maximum turbo power | 115 W |
| Internal memory | 16 GB |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 16 GB |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Memory channels | Dual-channel |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Optical drive type | No |
| Storage media | SSD |
| Number of storage drives installed | 1 |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD capacity | 512 GB |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| NVMe | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| M.2 SSD size | 2280 (22 x 80 mm) |
| Card reader integrated | No |
| Discrete graphics card | No |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board graphics card model | Intel® UHD Graphics |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| On-board graphics card family | Intel® UHD Graphics |
| Ethernet LAN | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 100,1000 Mbit/s |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6 AX203 |
| Antenna type | 2x2 |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.2 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 3 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 0 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DisplayPort version | 1.4b |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Chassis type | Mini PC |
| Product color | Black |
| Volume | 1 L |
| Placement supported | Vertical |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Product type | Mini PC |
| Motherboard chipset | Intel SoC |
| Audio chip | Realtek ALC256 |
| Audio system | High Definition Audio |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Number of speakers | 1 |
| Password protection | Yes |
| Password protection type | BIOS, HDD, Supervisor |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Operating system language | German |
| Power supply | 90 W |
| Power supply input voltage | 100 - 240 V |
| Power supply input frequency | 50/60 Hz |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating altitude | 0 - 120000" (0 - 3048 m) |
| Non-operating altitude | 0 - 480000" (0 - 12192 m) |
| Certification | ENERGY STAR 9.0 RoHS compliant TCO Certified, generation 10 |
| Width | 7.05" (179 mm) |
| Depth | 7.2" (182.9 mm) |
| Height | 1.36" (34.5 mm) |
| Weight | 2.49 lbs (1.13 kg) |
| Package width | 9.45" (240 mm) |
| Package depth | 9.84" (250 mm) |
| Package height | 7.32" (186 mm) |
| Package weight | 4.48 lbs (2.03 kg) |
| Mouse included | Yes |
| Mouse connectivity | Wired |
| Keyboard included | Yes |
| Keyboard connectivity | Wired |
| Display included | No |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 21F44C69
Brand: Lenovo
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 0EDEC6FEE5
Brand: HP
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 8376C2FD1C
Brand: Hyrican
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C05A8877
Brand: HP
Reference: 4AF018AED5
Brand: ACER
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: A85EA4A7
Brand: Asus
Reference: 0E1D8EA9
Brand: Lenovo
Reference: 712E882E
Brand: Apple
Reference: 44FB39F876
Brand: Apple
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 30947742
Brand: Lenovo
Reference: F09164FB
Brand: Asus
Reference: E0D78AEA
Brand: Lenovo
Reference: DCBE4639
Brand: Lenovo
Reference: A0E91AF3FA
Brand: HP
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: B1E56514
Brand: Dell
Reference: CC575F4D
Brand: Lenovo
Lenovo ThinkCentre neo 50q Gen 5, Intel® Core™ i5, i5-13420H, 16 GB, 512 GB, Windows 11 Pro, 64-bit
check_circle
check_circle