Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
StarTech.com SPSMLCSC-OS2-3M, 118.1" (3 m), OS2, LC, SC
| Cable length | 118.1" (3 m) |
| Connector 1 | LC |
| Connector 2 | SC |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Yellow |
| Jacket material | Low smoke zero halogen (LSZH), Polypropylene |
| Fiber optic type | OS2 |
| Connector polish type | UPC |
| Core diameter | 9 µm |
| Cladding diameter | 125 µm |
| Wavelengths supported | 1260,1280,1300,1310,1383,1490,1550,1590,1600,1625 nm |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Insertion loss | 0.3 dB |
| Return loss | 55 dB |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Cable diameter | 0.0787" (2 mm) |
| Bending radius | 0.394" (1 cm) |
| Package width | 8.66" (220 mm) |
| Package depth | 7.87" (200 mm) |
| Package height | 0.0787" (2 mm) |
| Package weight | 0.713 oz (20.2 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Attenuation (max) | 0.35 dB/km |
| Master (outer) case width | 15" (380 mm) |
| Master (outer) case length | 15" (380 mm) |
| Master (outer) case height | 11" (280 mm) |
| Quantity per master (outer) case | 380 pc(s) |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 0CA977EC
Brand: DeLOCK
Reference: DEA45BAD
Brand: Kyocera
Reference: FB18F65B
Brand: DeLOCK
Reference: 5D6FD349
Brand: DeLOCK
Reference: 0CDA36D7
Brand: InLine
Reference: 9AED4C53
Brand: InLine
Reference: B8BA7760
Brand: Canon
Reference: D0CA73F8
Brand: Digitus
Reference: A363AC25
Brand: StarTech.com
Reference: C3A35FE6
Brand: Digitus
Reference: D7EF3624
Brand: ACER
Reference: 47DED81F
Brand: HP
Reference: 460AAC32
Brand: Digitus
Reference: 9AA047B5
Brand: InLine
Reference: 408E1C3D
Brand: DeLOCK
Reference: F60726F4
Brand: Durable
StarTech.com SPSMLCSC-OS2-3M, 118.1" (3 m), OS2, LC, SC
check_circle
check_circle