- New
- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
TP-Link TL-WPA7817 KIT, 1000 Mbit/s, IEEE 1901, IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n,..., Type E, Gigabit Ethernet, 10,100,1000 Mbit/s, Wi-Fi 6 (802.11ax)
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Networking standards | IEEE 1901, IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u |
| Power plug | Type E |
| Built-in power socket | Yes |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| WLAN data transfer rate (first band) | 300 Mbit/s |
| WLAN data transfer rate (second band) | 1201 Mbit/s |
| PowerLine standard | HomePlug AV2 |
| Modulation | OFDM |
| Security algorithms | 128-bit AES, WEP, WPA-PSK, WPA2-PSK |
| Maximum operating distance | 11811" (300 m) |
| Plug and Play | Yes |
| Product color | White |
| Antenna type | Internal |
| LED indicators | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 8, Windows 8.1, Windows Vista, Windows XP |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac compatibility | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 3.07" (78 mm) |
| Depth | 1.33" (33.9 mm) |
| Height | 5.87" (149 mm) |
| Compliance certificates | CE, RoHS |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Quick installation guide | Yes |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 2744E161
Brand: Lancom Systems
Reference: 3BC291C3
Brand: TP-Link
Reference: 01CA2BFB
Brand: D-Link
Reference: F0F2540B
Brand: LevelOne
Reference: 21EBFFF8
Brand: StarTech.com
Reference: DE85DF4F
Brand: InLine
Reference: 11BEEF8253
Brand: ZyXEL
Reference: 0F8440F3
Brand: StarTech.com
Reference: 15BEE267
Brand: UbiQuiti
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5CB66EFE
Brand: D-Link
Reference: 7053179B
Brand: Aruba
Reference: 7683311F
Brand: StarTech.com
Reference: 0992D37D
Brand: TP-Link
Reference: B63F45B5
Brand: LogiLink
Reference: 42897BE6
Brand: Netgear
TP-Link TL-WPA7817 KIT, 1000 Mbit/s, IEEE 1901, IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n,..., Type E, Gigabit Ethernet, 10,100,1000 Mbit/s, Wi-Fi 6 (802.11ax)
check_circle
check_circle