- New
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
InLine 76660U, M.2, SATA, Male, Taiwan, Marvell 88SE9230, 6 Gbit/s
| Host interface | M.2 |
| Output interface | SATA |
| Host interface gender | Male |
| NVMe | Yes |
| SATA revision | 3.0 |
| Internal | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Hot-swap | Yes |
| Hot-Plug support | Yes |
| Country of origin | Taiwan |
| Chipset | Marvell 88SE9230 |
| Data transfer rate (max) | 6 Gbit/s |
| Native Command Queuing (NCQ) | Yes |
| RAID levels | 0, 1, 10 |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows XP |
| Linux operating systems supported | Kernel 2.6.31, Kernel 2.6.33, Kernel 3.12, Kernel 3.17, Kernel 3.3, Kernel 4.6.4, Linux Kernel 5.10, Linux Kernel 5.11, Linux Kernel 5.12, Linux Kernel 5.13, Linux Kernel 5.14, Linux Kernel 5.15, Linux Kernel 5.19, Linux Kernel 5.4, Linux Kernel 5.8, Linux Kernel 5.9, Linux Kernel 6.2, Linux Kernel 6.5 |
| Server operating systems supported | Windows Server 2003, Windows Server 2008 |
| Compliance certificates | TÜV mark, Federal Communications Commission (FCC), CE |
| Width | 3.74" (95 mm) |
| Depth | 2.05" (52 mm) |
| Weight | 2.05 oz (58 g) |
| Cables included | SATA |
| Manual | Yes |
| Package type | Hanging box |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 7A8A3F0646
Brand: Aruba
Reference: 6A97AE50
Brand: DeLOCK
Reference: F30543FB
Brand: UbiQuiti
Reference: 49D6BD55
Brand: TP-Link
Reference: 23C549B1
Brand: Netgear
Reference: 6E0C4417
Brand: HPE
Reference: DCFFC2DC
Brand: LevelOne
Reference: DE358012EF
Brand: Equip
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: FF23435A
Brand: StarTech.com
Reference: 36500AE3BA
Brand: TP-Link
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 576888AA
Brand: D-Link
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 3EB51476
Brand: HPE
Reference: E62622E1
Brand: InLine
Reference: B89FF637
Brand: Intel
Reference: D0D5246B
Brand: TP-Link
Reference: C4243985
Brand: TP-Link
InLine 76660U, M.2, SATA, Male, Taiwan, Marvell 88SE9230, 6 Gbit/s
check_circle
check_circle