- New
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
InLine 76662D, PCIe, Molex 4-pin, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1), Male, PCIe 2.0, Taiwan, VIA VL805
| Host interface | PCIe |
| Output interface | Molex 4-pin, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Host interface gender | Male |
| Expansion card standard | PCIe 2.0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 3 |
| Internal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) ports quantity | 1 |
| Internal | Yes |
| Hot-Plug support | Yes |
| Country of origin | Taiwan |
| Chipset | VIA VL805 |
| Data transfer rate (max) | 5 Gbit/s |
| Plug and Play | Yes |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows Vista, Windows XP |
| Linux operating systems supported | Kernel 2.6.31, Kernel 2.6.33, Kernel 3.12, Kernel 3.17, Kernel 3.3, Kernel 4.6.4, Linux Kernel 5.10, Linux Kernel 5.11, Linux Kernel 5.12, Linux Kernel 5.13, Linux Kernel 5.14, Linux Kernel 5.15, Linux Kernel 5.19, Linux Kernel 5.4, Linux Kernel 5.8, Linux Kernel 5.9, Linux Kernel 6.2, Linux Kernel 6.5 |
| Compliance certificates | TÜV mark, Federal Communications Commission (FCC), CE |
| Width | 3.15" (80 mm) |
| Depth | 2.36" (60 mm) |
| Weight | 1.59 oz (45 g) |
| Mounting brackets included | Yes |
| Drivers included | Yes |
| Manual | Yes |
| Package type | Hanging box |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 81719B34
Brand: Netgear
Reference: EF391006B8
Brand: ZyXEL
Reference: C7465E56
Brand: UbiQuiti
Reference: 5010E988
Brand: StarTech.com
Reference: 0453D93C
Brand: LevelOne
Reference: 310D8877
Brand: Netgear
Reference: 7DA7D815
Brand: HPE
Reference: 7E91EE02
Brand: LevelOne
Reference: 9D50A33A
Brand: D-Link
Reference: A8939674
Brand: StarTech.com
Reference: 0EAE54FA
Brand: TP-Link
Reference: 1A569216
Brand: TP-Link
Reference: DD486A44
Brand: UbiQuiti
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C7DDE9EF
Brand: Lancom Systems
Reference: 4C2E1229
Brand: LevelOne
Reference: E2E5A1ABB9
Brand: ZyXEL
InLine 76662D, PCIe, Molex 4-pin, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1), Male, PCIe 2.0, Taiwan, VIA VL805
check_circle
check_circle