Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
TP-Link Archer NX500, Wi-Fi 6 (802.11ax), Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, 5G, White, Desktop/pole router
| Ethernet WAN | Yes |
| DSL WAN | No |
| SIM card slot | Yes |
| WAN connection type | RJ-45 |
| Wi-Fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WLAN data transfer rate (max) | 2402 Mbit/s |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Port forwarding | Yes |
| Port triggering | Yes |
| Dynamic DNS (DDNS) | Yes |
| Number of guest networks (2.4 GHz) | 1 |
| Number of guest networks (5 GHz) | 1 |
| Maximum Tx power (2.4 GHz) | 20 dBmW |
| Maximum Tx power (5 GHz) | 30 dBmW |
| Mobile network generation | 5G |
| 3G standards | DC-HSDPA, HSPA, HSPA+, UMTS |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| 5G bands supported | 700,800,850,900,1800,2100,2300,2500,2600,3500,3700 MHz |
| 4G bands supported | 700,800,850,900,1800,2100,2300,2500,2600,3500,3700 MHz |
| 3G bands supported | 850,900,2100 MHz |
| SIM card type | NanoSIM |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| USB port | No |
| Wi-Fi Multimedia (WMM)/(WME) | Yes |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Reset button | Yes |
| WPS push button | Yes |
| Security algorithms | 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA, WPA-PSK, WPA2, WPA2-PSK |
| Guest access | Yes |
| DoS attack prevention | Yes |
| Parental control | Yes |
| Filtering | Yes |
| IP address filtering | Yes |
| URL filtering | Yes |
| DMZ support | Yes |
| DHCP client | Yes |
| DHCP server | Yes |
| Universal Plug and Play (UPnP) | Yes |
| Supported network protocols | IPv4, IPv6 |
| Product type | Desktop/pole router |
| Product color | White |
| Built-in display | No |
| Compliance certificates | CE, RoHS |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| AC adapter included | Yes |
| Quick installation guide | Yes |
| Antenna design | Internal & external |
| Antenna connector type | SMA |
| Antennas quantity | 10 |
| Power source type | AC |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Output voltage | 12 V |
| Output current | 2 A |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 IoT Enterprise, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 2000, Windows 2000 Professional, Windows 7, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 7 x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64, Windows 98SE, Windows NT, Windows RT 8.1, Windows Vista, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows Vista x64, Windows XP, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Mac compatibility | Yes |
| Width | 3.9" (99 mm) |
| Depth | 3.9" (99 mm) |
| Height | 7.48" (190 mm) |
| Package type | Box |
| Number of products included | 1 pc(s) |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 672046F1
Brand: DeLOCK
Reference: 8371EC1C
Brand: StarTech.com
Reference: 437CC35E
Brand: UbiQuiti
Reference: 37347CB9
Brand: Netgear
Reference: C75235E5
Brand: LevelOne
Reference: 3BFA17161E
Brand: Netgear
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: A3A4ADDAB8
Brand: ASUSTOR
Reference: 822C850D
Brand: QNAP
Reference: E6FAC28F
Brand: Lancom Systems
Reference: DA94CF1C
Brand: StarTech.com
Reference: F4A9BEB8AB
Brand: Netgear
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: B4A484D8
Brand: TP-Link
Reference: 79BB6931
Brand: InLine
Reference: FFDBD70C
Brand: UbiQuiti
Reference: E0E6B97C
Brand: Intel
Reference: B3C8A3C2
Brand: Netgear
TP-Link Archer NX500, Wi-Fi 6 (802.11ax), Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, 5G, White, Desktop/pole router
check_circle
check_circle