- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
D-Link DWR-932W, Cellular network modem, White, Portable, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 6 (802.11ax), 150 Mbit/s, 4G, LTE
| Device type | Cellular network modem |
| Product color | White |
| Market positioning | Portable |
| Reset button | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WLAN data transfer rates supported | 150 Mbit/s |
| Data network | 4G, LTE |
| 3G standards | WCDMA |
| 4G standard | LTE |
| USB port type | USB Type-C |
| USB port | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Security algorithms | WPA |
| Firewall | Yes |
| Power source type | Battery |
| Battery capacity | 3000 mAh |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 95% |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 95% |
| Width | 4.06" (103 mm) |
| Depth | 2.48" (63 mm) |
| Height | 0.526" (13.3 mm) |
| Weight | 3.6 oz (102 g) |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 192510A7
Brand: StarTech.com
Reference: 7B97441134
Brand: UbiQuiti
Reference: DD9152D7
Brand: Lancom
Reference: 7DB1E667
Brand: TP-Link
Reference: 151E13CC
Brand: D-Link
Reference: DE0E007D
Brand: InLine
Reference: D255AAB7
Brand: HP
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 35AC20F04F
Brand: Asus
Reference: 9E4A4405
Brand: TP-Link
Reference: 6935364MAG
Brand: TP-Link
Reference: 81161DB0
Brand: Netgear
Reference: B82FFA172C
Brand: UGREEN
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: D30294AF56
Brand: HPE
Reference: 3C68A8B9
Brand: Netgear
Reference: D29D9CE5
Brand: TP-Link
Reference: D00467D5
Brand: StarTech.com
D-Link DWR-932W, Cellular network modem, White, Portable, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 6 (802.11ax), 150 Mbit/s, 4G, LTE
check_circle
check_circle