- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
ASUS RT-BE58 Go, Wi-Fi 7 (802.11be), Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, White, Portable router
| Ethernet WAN | Yes |
| SIM card slot | No |
| 3G/4G USB modem compatibility | Yes |
| WAN connection type | RJ-45 |
| Wi-Fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| WLAN data transfer rate (max) | 3600 Mbit/s |
| Wi-Fi standards | 802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 7 (802.11be), 802.11b, Wi-Fi 6 (802.11ax), 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| WLAN data transfer rate (first band) | 688 Mbit/s |
| WLAN data transfer rate (second band) | 2882 Mbit/s |
| Modulation | 4096-QAM |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN interface type | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN data rates | 1000,2500 Mbit/s |
| Port forwarding | Yes |
| Port triggering | Yes |
| Dynamic DNS (DDNS) | Yes |
| VPN support | Instant Guard VPN Client L2TP VPN Client Open VPN VPN Client PPTP VPN Client WireGuard VPN Server IPSec VPN Server Open VPN VPN Server PPTP VPN Server WireGuard VPN Fusion Support Surfshark Support Nord VPN |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| USB port | Yes |
| USB charging port | Yes |
| Bandwidth control | Yes |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Reset button | Yes |
| MU-MIMO technology | Yes |
| Security algorithms | SSH, SSID, WPA-Enterprise, WPA-Personal, WPA2-Enterprise, WPA2-Personal, WPA3-Personal, WPS |
| Firewall | Yes |
| Parental control | Yes |
| MAC address filtering | Yes |
| System event log | Yes |
| DMZ support | Yes |
| DHCP server | Yes |
| Product type | Portable router |
| Product color | White |
| On/off switch | Yes |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| AC adapter included | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Antenna design | External |
| Antennas quantity | 2 |
| Built-in processor | Yes |
| Processor frequency | 2000 MHz |
| Processor cores | 4 |
| Internal memory | 1000 MB |
| Flash memory | 256 MB |
| Power source type | DC |
| Output voltage | 12 V |
| Output current | 2 A |
| Width | 3.9" (99 mm) |
| Depth | 4.37" (111 mm) |
| Height | 1.42" (36 mm) |
| Weight | 8.18 oz (232 g) |
| Package width | 8.43" (214 mm) |
| Package depth | 4.84" (123 mm) |
| Package height | 3.35" (85 mm) |
| Package weight | 19.3 oz (546 g) |
| Package type | Box |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 092BCE87
Brand: Netgear
Reference: 31E4DFE9EE
Brand: UGREEN
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 8345C6049F
Brand: Equip
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: E727FF2F
Brand: HPE
Reference: 114B8D8B
Brand: TP-Link
Reference: 6189E702
Brand: TP-Link
Reference: 569416B9
Brand: HPE
Reference: 69C6082F
Brand: UbiQuiti
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: BDF58F4C
Brand: Aruba
Reference: 642F62EB
Brand: UbiQuiti
Reference: 1C830E3A
Brand: HPE
Reference: 890EA9E2
Brand: StarTech.com
Reference: B8779884
Brand: TP-Link
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 2390A512
Brand: HP
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 1505CE95
Brand: InLine
Reference: E26DC4DD
Brand: HPE
ASUS RT-BE58 Go, Wi-Fi 7 (802.11be), Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, White, Portable router
check_circle
check_circle