Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
D-Link DMS-1250-28/E, Managed, L2, 2.5G Ethernet (100/1000/2500), Rack mounting
| Switch type | Managed |
| Switch layer | L2 |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Web-based management | Yes |
| Traffic classification | Yes |
| ARP inspection | Yes |
| Configuring Location Settings (CLI) | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 24 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | 2.5G Ethernet (100/1000/2500) |
| SFP+ module slots quantity | 4 |
| Power connector | AC-in jack |
| Networking standards | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3an, IEEE 802.3az, IEEE 802.3bz, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z |
| Port mirroring | Yes |
| Flow control support | Yes |
| Link aggregation | Yes |
| Broadcast storm control | Yes |
| Rate limiting | Yes |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Spanning tree protocol | Yes |
| Active link detection | Yes |
| VLAN support | Yes |
| Number of VLANs | 4096 |
| MAC address table | 16000 entries |
| Switching capacity | 200 Gbit/s |
| Forwarding rate | 148.81 Mpps |
| Store-and-forward | Yes |
| Jumbo frames support | Yes |
| Jumbo frames | 12000 |
| Packet buffer memory | 16 MB |
| DHCP features | DHCP server, DHCP snooping |
| Access Control List (ACL) | Yes |
| IGMP snooping | Yes |
| MAC address filtering | Yes |
| Loop protection | Yes |
| Password protection | Yes |
| Multicast support | Yes |
| Rack mounting | Yes |
| Stackable | Yes |
| Product color | Black |
| LED indicators | Yes |
| Number of fans | 2 fan(s) |
| Internal memory | 512 MB |
| Flash memory | 32 MB |
| Power source | AC |
| Power supply included | Yes |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power consumption (max) | 39.73 W |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Width | 17.3" (440 mm) |
| Depth | 9.84" (250 mm) |
| Height | 1.73" (44 mm) |
| Weight | 7.65 lbs (3.47 kg) |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: EFFF37ED
Brand: AXIS
Reference: 0992D37D
Brand: TP-Link
Reference: 7A83C55D
Brand: TP-Link
Reference: 95F3F355
Brand: InLine
Reference: BEBC3A22
Brand: StarTech.com
Reference: 0E29BA9E
Brand: TP-Link
Reference: A808DF039E
Brand: HP Enterprise
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 1988FF83
Brand: UbiQuiti
Reference: C22C2921
Brand: StarTech.com
Reference: EC94DCDB
Brand: TP-Link
Reference: 3B1B6988
Brand: DeLOCK
Reference: 4B5528BA
Brand: Aruba
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 39295007
Brand: Intellinet
Reference: B3B2437C
Brand: AXIS
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 1F031AFA50
Brand: Netgear
Reference: AA2FF486
Brand: StarTech.com
D-Link DMS-1250-28/E, Managed, L2, 2.5G Ethernet (100/1000/2500), Rack mounting
check_circle
check_circle