Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
Box 4690, Wi-Fi 7 (802.11be), Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Red, White, Tabletop router
| Ethernet WAN | Yes |
| SIM card slot | No |
| WAN connection type | RJ-45 |
| Wi-Fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| WLAN data transfer rate (max) | 5760 Mbit/s |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6E (802.11ax), Wi-Fi 7 (802.11be) |
| WLAN data transfer rate (first band) | 1200 Mbit/s |
| WLAN data transfer rate (second band) | 5760 Mbit/s |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000,2500,10000 Mbit/s |
| Media server | Yes |
| Mobile network generation | Not supported |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 4 |
| USB port | Yes |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| RJ-11 ports quantity | 2 |
| DC-in jack | Yes |
| WPS push button | Yes |
| Security algorithms | IPSec, WPA2, WPA3, WPS |
| Firewall | Yes |
| Guest access | Yes |
| Parental control | Yes |
| Universal Plug and Play (UPnP) | Yes |
| Product type | Tabletop router |
| Product color | Red, White |
| LED indicators | Status |
| Digital Living Network Alliance (DLNA) certified | Yes |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| AC adapter included | Yes |
| Quick installation guide | Yes |
| Antenna design | Internal |
| Antenna type | 4x4 |
| Power source type | AC |
| Power consumption (typical) | 14 W |
| Mobile operating systems supported | Android, iOS |
| Width | 9.84" (250 mm) |
| Depth | 7.24" (184 mm) |
| Height | 2.72" (69 mm) |
| Warranty period | 5 year(s) |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: CE50228C
Brand: TP-Link
Reference: A2CB8537
Brand: Netgear
Reference: FDC53060
Brand: LevelOne
Reference: 54A9102E
Brand: Poly
Reference: 20BAAEFB
Brand: StarTech.com
Reference: 6AF96FA7
Brand: InLine
Reference: AED46739
Brand: LevelOne
Reference: E487B58B
Brand: TP-Link
Reference: 49716D23
Brand: Netgear
Reference: 5EAD1984
Brand: TP-Link
Reference: E4199F3F
Brand: StarTech.com
Reference: 400AD609
Brand: Intel
Reference: 150F8733
Brand: UbiQuiti
Reference: 224C65CE
Brand: HPE
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: E20F735C
Brand: Netgear
Reference: 1EFCC934
Brand: Netgear
Box 4690, Wi-Fi 7 (802.11be), Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Red, White, Tabletop router
check_circle
check_circle