- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
TP-Link RE365, Network repeater, 120000" (3048 m), 867 Mbit/s, 10,100 Mbit/s, Windows 10, Windows 2000, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 98SE, Windows NT, Windows..., Internet Explorer 11, Firefox 12.0, Chrome 20.0, Safari 4.0
| Type | Network repeater |
| Maximum transfer distance | 120000" (3048 m) |
| Data transfer rate | 867 Mbit/s |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| WPS push button | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 2000, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 98SE, Windows NT, Windows Vista, Windows XP |
| Mac compatibility | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Browser supported | Internet Explorer 11, Firefox 12.0, Chrome 20.0, Safari 4.0 |
| Antennas quantity | 2 |
| Antenna type | Internal |
| Transmitting power (CE) | 6.5 - 18 dBm |
| Transmitting power (FCC) | 8 - 19 dBm |
| Cabling technology | 10/100Base-T(X) |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi data rate (max) | 867 Mbit/s |
| Wi-Fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| Security algorithms | 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA, WPA2-PSK |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Product color | White |
| LED indicators | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Reset button | Yes |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power consumption (typical) | 8 W |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Width | 2.76" (70 mm) |
| Depth | 3.03" (77 mm) |
| Height | 4.92" (125 mm) |
| Quick start guide | Yes |
| Package type | Box |
| Package width | 6.73" (171 mm) |
| Package depth | 4.09" (104 mm) |
| Package height | 3.9" (99 mm) |
| Package weight | 13.4 oz (380 g) |
| Compliance certificates | CE, RoHS |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: CB0A29D6B1
Brand: Lancom
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 4EC7C433
Brand: LevelOne
Reference: 90853E25
Brand: HPE
Reference: 94479391
Brand: LevelOne
Reference: E3C1E288
Brand: QNAP
Reference: E982FCDF
Brand: D-Link
Reference: 2577F207
Brand: LevelOne
Reference: A5AD8380D7
Brand: Asus
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: A239D553
Brand: InLine
Reference: 0D616942
Brand: StarTech.com
Reference: 1A9F46B1
Brand: D-Link
Reference: B63DBB6B
Brand: LevelOne
Reference: 39295007
Brand: Intellinet
Reference: 7C806ABB
Brand: DeLOCK
Reference: 37C04569
Brand: LevelOne
TP-Link RE365, Network repeater, 120000" (3048 m), 867 Mbit/s, 10,100 Mbit/s, Windows 10, Windows 2000, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 98SE, Windows NT, Windows..., Internet Explorer 11, Firefox 12.0, Chrome 20.0, Safari 4.0
check_circle
check_circle