- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
CHERRY DW 9100 SLIM, RF Wireless + Bluetooth, QWERTZ, Black, Mouse included
| Recommended usage | Universal |
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth |
| Keyboard layout | QWERTZ |
| Keyboard language | German |
| Pointing device | No |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard key switch technology | Cherry SX |
| Keyboard number of keys | 111 |
| Keyboard keys operating life | 10 million characters |
| Frequency band | 2.4 - 2.4835 GHz |
| Bluetooth version | 4.0 |
| Certification | CE FCC WHQL Bluetooth SIG |
| Product color | Black |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Wireless range | 393.7" (10 m) |
| USB connector type | USB Type-C |
| Power source type | Battery |
| Keyboard battery type | Built-in battery |
| Number of batteries (keyboard) | 1 |
| Battery technology | Lithium |
| Battery capacity | 650 mAh |
| Mouse included | Yes |
| Form factor | Ambidextrous |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 2400 DPI |
| Buttons quantity | 6 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Scroll | Yes |
| Scroll type | Wheel |
| Button functions | Back, Forward, DPI switch |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -15 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 85% |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 85% |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 17.3 x 5.12 x 0.591" (440 x 130 x 15 mm) |
| Keyboard weight | 23.8 oz (675 g) |
| Mouse dimensions (WxDxH) | 3.9 x 2.46 x 1.32" (99 x 62.5 x 33.5 mm) |
| Mouse weight | 3.17 oz (90 g) |
| Receiver included | Yes |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Receiver type | Nano receiver |
| Receiver dimensions (WxDxH) | 0.748 x 0.571 x 0.256" (19 x 14.5 x 6.5 mm) |
| Receiver weight | 0.0705 oz (2 g) |
| Package weight | 2.2 lbs (1 kg) |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 2BE46C9E
Brand: Dell
Reference: FF4427A04F
Brand: Razer
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 6B00961C
Brand: Cherry
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: B923BF16
Brand: Logitech
Reference: 380634B3
Brand: Logitech G
Reference: B7ADD329
Brand: Logitech
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 4D63BF54
Brand: Logitech
Reference: D4C83877
Brand: Cherry
Reference: 74AF0329
Brand: Logitech G
Reference: BE43C9510C
Brand: Logitech
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 0B200963
Brand: Logitech
Reference: 37C3DB4B
Brand: Logitech
Reference: 52A089B6
Brand: Logitech
Reference: 78900B30
Brand: Logitech
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 24BF86261F
Brand: Apple
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 2BB0A5AA
Brand: HP
CHERRY DW 9100 SLIM, RF Wireless + Bluetooth, QWERTZ, Black, Mouse included
check_circle
check_circle