- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Banner
Logitech 920-011054, RF Wireless + Bluetooth, QWERTZ, Graphite, Mouse included
| Recommended usage | Office |
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth |
| Keyboard layout | QWERTZ |
| Keyboard language | German |
| Pointing device | No |
| Numeric keypad | No |
| Keyboard number of keys | 79 |
| Keyboard keys operating life | 10 million characters |
| Keyboard key profile | Low-profile |
| Island-style keyboard | Yes |
| Hot keys | Yes |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
| Proximity sensor | Yes |
| Ambient light sensor | Yes |
| Backlight | Yes |
| Product color | Graphite |
| Keyboard style | Straight |
| Ergonomic design | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| LED indicators | Battery |
| Wireless range | 393.7" (10 m) |
| Power source type | Battery |
| Keyboard battery type | Built-in battery |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery capacity | 1500 mAh |
| Battery life (max) | 240 h |
| Rechargeable | Yes |
| Charging source | USB Type-C |
| Mouse included | Yes |
| Form factor | Ambidextrous |
| Movement detection technology | Laser |
| Movement resolution | 1000 DPI |
| Buttons quantity | 6 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Scroll | Yes |
| Scroll type | Trackball/Wheel |
| Mouse battery type | Built-in battery |
| Mouse battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Mouse battery capacity | 500 mAh |
| Mouse battery life | 2.3 month(s) |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mobile operating systems supported | Android 10, Android 11.0, Android 12.0, Android 8.0, Android 9.0, iOS 14, iOS 14.5, iOS 15, iPadOS |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -5 - 45 °C |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 11.7 x 0.826 x 5.19" (296 x 21 x 131.9 mm) |
| Keyboard weight | 17.9 oz (506.4 g) |
| Mouse dimensions (WxDxH) | 2.56 x 3.96 x 1.35" (65 x 100.5 x 34.4 mm) |
| Mouse weight | 3.49 oz (99 g) |
| Number of products included | 2 pc(s) |
| Receiver included | Yes |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| User guide | Yes |
| Package width | 5.71" (145 mm) |
| Package depth | 15.5" (394 mm) |
| Package height | 1.77" (45 mm) |
| Package weight | 30.3 oz (860 g) |
| Package type | Box |
| Master (outer) case width | 7.64" (194 mm) |
| Master (outer) case length | 16.2" (412 mm) |
| Master (outer) case height | 6.3" (160 mm) |
| Master (outer) case weight | 8.09 lbs (3.67 kg) |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: B173F153
Brand: Cherry
Reference: B33F37C7
Brand: Logitech
Reference: EDFDE3C05D
Brand: HP
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 2929528266
Brand: Logitech
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 337530D9
Brand: Logitech
Reference: 16567A0E
Brand: Cherry
Reference: F1CC8B8F
Brand: Logitech G
Reference: 2B1CB3FD
Brand: Dell
Reference: 4E1EF80C
Brand: Logitech G
Reference: 7060F3CD1D
Brand: Razer
Reference: 0E2A7842
Brand: Cherry
Reference: 031CFA75
Brand: Cherry
Reference: E1956461
Brand: Logitech
Reference: 8ECD65F2
Brand: Microsoft
Reference: FB1979CE
Brand: Logitech
Reference: F91B8419
Brand: HP
Logitech 920-011054, RF Wireless + Bluetooth, QWERTZ, Graphite, Mouse included
check_circle
check_circle