- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
Logitech MK850 Performance, Full-size (100%), Wireless, RF Wireless + Bluetooth, QWERTZ, Black, Mouse included
| Recommended usage | Universal |
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth |
| Keyboard layout | QWERTZ |
| Keyboard language | German |
| Pointing device | No |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Numeric keypad | Yes |
| Connectivity technology | Wireless |
| USB hub | No |
| Purpose | PC/server |
| Fingerprint reader | No |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| On/off switch | Yes |
| Backlight | No |
| Product color | Black |
| Keyboard style | Straight |
| Full-size keyboard | Yes |
| Wrist rest | Yes |
| Battery LED indicator | Yes |
| Wireless range | 393.7" (10 m) |
| Power source type | Battery |
| Keyboard battery type | AA |
| Number of batteries (keyboard) | 2 |
| Battery technology | Alkaline |
| Battery capacity | 2000 mAh |
| Service life of battery | 36 month(s) |
| Number of batteries supported | 3 |
| Mouse included | Yes |
| Form factor | Right-hand |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 1000 DPI |
| Buttons quantity | 8 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Scroll | Yes |
| Scroll type | Wheel |
| Mouse battery type | AA |
| Mouse battery technology | Alkaline |
| Number of batteries (mouse) | 1 |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mac compatibility | Yes |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mobile operating systems supported | Android 7.1, Android 7.1.2, Android 10, Android 8.0, Android 10.0, Android 9.0, iPadOS, Android 7.0 |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 16.9 x 0.984 x 8.27" (430 x 25 x 210 mm) |
| Keyboard weight | 25.9 oz (733 g) |
| Mouse dimensions (WxDxH) | 2.91 x 1.77 x 4.53" (74 x 45 x 115 mm) |
| Mouse weight | 4.76 oz (135 g) |
| Receiver included | Yes |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Receiver type | Unifying receiver |
| Unifying receiver | Yes |
| Batteries included | Yes |
| Cables included | USB |
| User guide | Yes |
| Package width | 1.93" (49 mm) |
| Package depth | 20.7" (526 mm) |
| Package height | 8.7" (221 mm) |
| Package weight | 2.73 lbs (1.24 kg) |
| Package type | Box |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 50992060668212 |
| Master (outer) case width | 8.11" (206 mm) |
| Master (outer) case length | 21.1" (535 mm) |
| Master (outer) case height | 9.33" (237 mm) |
| Master (outer) case weight | 12.1 lbs (5.48 kg) |
| Quantity per pallet | 224 pc(s) |
| Quantity per intermodal container (20ft) | 4248 pc(s) |
| Quantity per intermodal container (40ft) | 8748 pc(s) |
| Internal | No |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: B8818017
Brand: Logitech
Reference: A35F25F5
Brand: Logitech
Reference: B78738D5
Brand: Logitech
Reference: 89462B32
Brand: Logitech
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: AB76340D
Brand: Cherry
Reference: 38EB54D1
Brand: Logitech G
Reference: 6B80F8E2
Brand: Dell
Reference: 1216A25D4F
Brand: Apple
Reference: 866BFEC5
Brand: ACER
Reference: 70A7030F
Brand: Logitech
Reference: C5FD2A99
Brand: Lenovo
Reference: 9B7FA0EF
Brand: Logitech G
Reference: 101A4EA6
Brand: Logitech
Reference: DBB41E97
Brand: Logitech G
Reference: E71BC378
Brand: Cherry
Logitech MK850 Performance, Full-size (100%), Wireless, RF Wireless + Bluetooth, QWERTZ, Black, Mouse included
check_circle
check_circle