- New
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
CHERRY K5 PRO TMR COMPACT, Wired, USB, Mechanical, AZERTY, RGB LED, Orange, White
| Recommended usage | Gaming |
| Connectivity technology | Wired |
| Device interface | USB |
| Keyboard key switch | Mechanical |
| Keyboard layout | AZERTY |
| Keyboard language | French |
| Pointing device | No |
| Keyboard form factor | 65% |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard key switch technology | Cherry MK Crystal Magnetic |
| Keycaps material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Rollover | N-key rollover |
| Polling rate | 8000 Hz |
| Backlight | Yes |
| Product color | Orange, White |
| Backlight type | RGB LED |
| Backlight color | Multicolor |
| Adjustable backlight | Yes |
| Keyboard style | Straight |
| Adjustable keyboard height | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| LED indicators | Yes |
| USB connector type | USB Type-A |
| Cable length | 78.7" (2 m) |
| Detachable cable | Yes |
| Hot-swap | Yes |
| Anti-ghosting | Yes |
| Power source type | USB |
| USB Type-C charging port | No |
| Mouse included | No |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 12.9 x 4.49 x 1.38" (328 x 114 x 35 mm) |
| Keyboard weight | 20 oz (568 g) |
| Package width | 6.73" (171 mm) |
| Package depth | 14.2" (361 mm) |
| Package height | 1.77" (45 mm) |
| Package weight | 2.23 lbs (1.01 kg) |
| Package type | Box |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| AC adapter included | No |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 95C8EC2F62
Brand: Cherry
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: F5A0FE2F
Brand: Apple
Reference: 8ABC6570
Brand: ENDORFY
Reference: 5EE22AA7
Brand: Apple
Reference: 12EF76C0E2
Brand: Logitech
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5863C5D5
Brand: Evoluent
Reference: 4A441F7868
Brand: HP
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: A2517D6A
Brand: Microsoft
Reference: 0F0D5A27
Brand: Evoluent
Reference: 4688FB09
Brand: Logitech
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: B1ACA8ED
Brand: Cherry
Reference: AB4B0C2C
Brand: HP
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 2C2FB0F4
Brand: Logitech
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 19160EFF
Brand: Cherry
Reference: CDBA66BE
Brand: Logitech
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: D413E496
Brand: Logitech
CHERRY K5 PRO TMR COMPACT, Wired, USB, Mechanical, AZERTY, RGB LED, Orange, White
check_circle
check_circle