- New
- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
Brother TZE-FX241, Black on white, TZ, White, Thermal transfer, Paper, Philippines
| Label color | Black on white |
| Tape type | TZ |
| Product color | White |
| Print technology | Thermal transfer |
| Material | Paper |
| Country of origin | Philippines |
| Spare part retention | 5 year(s) |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Tape width | 0.709" (1.8 cm) |
| Tape length | 315" (8 m) |
| Width | 0.787" (20 mm) |
| Depth | 2.76" (70 mm) |
| Height | 3.94" (100 mm) |
| Weight | 1.8 oz (51 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Box |
| Package weight | 2.72 oz (77 g) |
| Pallet height | 6.38" (16.2 cm) |
| Number of cartons per pallet | 30 pc(s) |
| Number of layers per pallet | 6 pc(s) |
| Number of cartons per pallet layer | 5 pc(s) |
| Pallet weight | 611.1 lbs (277.2 kg) |
| Quantity per pallet | 3000 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Tape size | 0.709" (1.8 cm) |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: ECECF8310D
Brand: Epson
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 860EC4B483
Brand: HP
Reference: B08FD3752A
Brand: Canon
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 0D441DE759
Brand: Epson
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: EFA46199
Brand: Epson
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: A2962E73
Brand: Epson
Reference: A10FC5BE1B
Brand: Kyocera
Reference: DEDB478F
Brand: Lexmark
Reference: F1B2BBC102
Brand: Logitech
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 3978F203
Brand: HP
Reference: 0433E3038E
Brand: KONICA MINOLTA
Reference: 7DC7538F41
Brand: AgfaPhoto
Reference: 32CD8A26
Brand: HP
Reference: 3969E7B7
Brand: Lexmark
Brother TZE-FX241, Black on white, TZ, White, Thermal transfer, Paper, Philippines
check_circle
check_circle