Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
HP 980 Black Original Ink Cartridge, Standard Yield, Pigment-based ink, 10000 pages, 1 pc(s)
| Type | Original |
| Printing colors | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP OfficeJet Enterprise X555, X585 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black ink type | Pigment-based ink |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| Black ink page yield | 10000 pages |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Ink type | Pigment-based ink |
| OEM code | D8J10A |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 10.7" (270.9 mm) |
| Depth | 2.09" (53.1 mm) |
| Height | 2.82" (71.6 mm) |
| Weight | 12.3 oz (350 g) |
| Package width | 10.7" (270.9 mm) |
| Package depth | 2.09" (53.1 mm) |
| Package height | 2.82" (71.6 mm) |
| Package weight | 13.4 oz (380 g) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 7 pc(s) |
| Quantity per pallet | 2240 pc(s) |
| Number of cartons per pallet | 140 pc(s) |
| Number of layers per pallet | 7 pc(s) |
| Number of cartons per pallet layer | 20 pc(s) |
| Pallet weight | 33.1 oz (939.4 g) |
| Quantity per master (outer) case | 16 pc(s) |
| Master (outer) case weight | 0.228 oz (6.46 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Quantity per EUR-pallet | 2240 pc(s) |
| EUR-pallet weight | 33.1 oz (939.4 g) |
| Box contents | 1 Cartridge |
| Products per larger master (outer) case | 16 pc(s) |
| Larger master (outer) case gross weight | 0.228 oz (6.46 g) |
| Master (outer) case gross weight (imperial) | 14.24 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 48 x 40 x 72.5" (1219.2 x 1016 x 1842 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 48 x 40 x 72.52" |
| Pallet weight (imperial) | 2071 lbs |
| Pallet size (EU) | 48 x 40 x 72.5" (1219.2 x 1016 x 1842 mm) |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 54B0CBC7
Brand: HP
Reference: 5104F98B24
Brand: Epson
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 2B165529
Brand: Epson
Reference: FC9B5BE1
Brand: Lexmark
Reference: CB63FD4203
Brand: Ricoh
Reference: CA64F2410A
Brand: Xerox
Reference: AA6E5783
Brand: HP
Reference: 27A1C492F0
Brand: Kyocera
Reference: 5C6D6EFF
Brand: Lexmark
Reference: 704CDDC91E
Brand: KONICA MINOLTA
Reference: 58F1126F
Brand: Kyocera
Reference: EB33B4D6
Brand: Epson
HP 980 Black Original Ink Cartridge, Standard Yield, Pigment-based ink, 10000 pages, 1 pc(s)
check_circle
check_circle