Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
DYMO ® Rhino Industrial Vinyl Labels, 3/8", Black Print on White Tape, Black on white, Multicolor, Vinyl, -40 - 80 °C, UL 969, DYMO
| Label color | Black on white |
| Product color | Multicolor |
| Material | Vinyl |
| Ultraviolet (UV) resistant | Yes |
| Oil-resistant | Yes |
| Water-resistant | Yes |
| Chemical-resistant | Yes |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Temperature range (T-T) | -40 - 80 °C |
| Compliance industry standards | UL 969 |
| Brand compatibility | DYMO |
| Compatibility | Rhino |
| Compliance certificates | RoHS |
| Tape width | 0.354" (9 mm) |
| Tape length | 216.5" (5.5 m) |
| Package type | Box |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 4C32C52C6B
Brand: Logitech
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 14C8AA7E8A
Brand: Canon
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: BF65417DCE
Brand: Dymo
Reference: 3A1F85DFEF
Brand: OKI
Reference: 9714FCED
Brand: HP
Reference: EDA26D52
Brand: HP
Reference: 04F19115DF
Brand: HP
Reference: 90DD303ABF
Brand: UTAX
Reference: 68F7343B
Brand: HP
Reference: A472370CD2
Brand: HP
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: FE454512DA
Brand: Prindo
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 6D5A709E
Brand: Lexmark
DYMO ® Rhino Industrial Vinyl Labels, 3/8", Black Print on White Tape, Black on white, Multicolor, Vinyl, -40 - 80 °C, UL 969, DYMO
check_circle
check_circle