- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
HP 125A Black Original LaserJet Toner Cartridge, 2200 pages, Black, 1 pc(s)
| Type | Original |
| Printing colors | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP LaserJet CM1312, CP1215, CP1217, CP1515, CP1518 / HP LaserJet Pro CP1514 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 2200 pages |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| OEM code | CB540A |
| Total amount of recycled materials used for making | 19% |
| Country of origin | Japan |
| HP segment | Small medium business |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 14.4" (365 mm) |
| Depth | 3.94" (100 mm) |
| Height | 4.33" (110 mm) |
| Weight | 21.2 oz (600 g) |
| Package width | 14.4" (365 mm) |
| Package depth | 3.94" (100 mm) |
| Package height | 4.33" (110 mm) |
| Package weight | 28.2 oz (800 g) |
| Print technology | Laser printing |
| Maximum number of stacking cartons | 40 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 24 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet width | 44.2" (112.2 cm) |
| Pallet length | 36.9" (93.8 cm) |
| Pallet height | 48.5" (123.3 cm) |
| Pallet weight | 7.16 oz (203 g) |
| EUR-pallet weight | 7.16 oz (203 g) |
| Number of layers per pallet | 10 pc(s) |
| Number of cartons per pallet layer | 24 pc(s) |
| Number of cartons per EUR-pallet layer | 24 pc(s) |
| Number of cartons per pallet | 280 pc(s) |
| Quantity per pallet | 216 pc(s) |
| Quantity per EUR-pallet | 216 pc(s) |
| Box contents | Toner cartridge; Recycling guide |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 46.6 x 30.5 x 44.6" (1183 x 775 x 1134 mm) |
| Stacking number for pallet | 4 pc(s) |
| Pallet size (EU) | 46.6 x 30.5 x 44.6" (1183 x 775 x 1134 mm) |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: F9854F32
Brand: Lexmark
Reference: AD8451B3
Brand: Zebra
Reference: 5810733635
Brand: AgfaPhoto
Reference: 95B7A6A5
Brand: Epson
Reference: 660B8EE3EE
Brand: Lexmark
Reference: E8855B3528
Brand: Xerox
Reference: E2C3C8C9
Brand: Epson
Reference: 05D74C48B5
Brand: Kyocera
Reference: 5BADBA151A
Brand: Epson
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: BFAD2C17C1
Brand: Brother
Reference: E992111E4A
Brand: Epson
Reference: BB96FF7F5C
Brand: Brother
Reference: FADB05D518
Brand: Canon
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
HP 125A Black Original LaserJet Toner Cartridge, 2200 pages, Black, 1 pc(s)
check_circle
check_circle