Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
HP Z2 Mini G1i, Intel Core Ultra 7, 265, 32 GB, 2 TB, Windows 11 Pro, 64-bit
| Processor family | Intel Core Ultra 7 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor model | 265 |
| Processor generation | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Processor cores | 20 |
| Processor threads | 20 |
| Processor boost frequency | 5.3 GHz |
| Performance cores | 8 |
| Efficient cores | 12 |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 5.2 GHz |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 4.6 GHz |
| Performance-core base frequency | 2.4 GHz |
| Efficient-core base frequency | 1.8 GHz |
| Processor cache | 30 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Processor base power | 65 W |
| Maximum turbo power | 182 W |
| Neural processor unit (NPU) | Intel AI Boost |
| Sparsity support | Yes |
| Windows Studio effects support | Yes |
| AI software frameworks supported by NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| Total processor performance up to | 33 TOPs |
| NPU performance up to | 13 TOPs |
| GPU performance up to | 8 TOPs |
| Internal memory | 32 GB |
| Maximum internal memory | 96 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Memory data transfer rate | 6400 MT/s |
| Total storage capacity | 2 TB |
| Optical drive type | No |
| Storage media | SSD |
| Total SSDs capacity | 2 TB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD capacity | 2 TB |
| Discrete graphics card | Yes |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card model | NVIDIA RTX A1000 |
| On-board graphics card model | Intel® Graphics |
| Discrete GPU manufacturer | NVIDIA |
| Discrete graphics card memory | 8 GB |
| Discrete graphics memory type | GDDR6 |
| Number of discrete graphics cards | 1 |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| On-board graphics card family | Intel® Graphics |
| Ethernet LAN | Yes |
| Wi-Fi | No |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 4 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 0 |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 0 |
| HDMI ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2x2 Type-C ports quantity | 2 |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| DisplayPort version | 1.4 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Chassis type | Mini PC |
| Product color | Black |
| Product type | Workstation |
| Market positioning | Performance |
| Motherboard chipset | Intel W880 |
| Audio chip | Realtek ALC3205 |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Operating system architecture | 64-bit |
| HP Support Assistant | Yes |
| HP Documentation | Yes |
| HP segment | Business |
| Power supply | 280 W |
| Width | 8.31" (211 mm) |
| Depth | 8.58" (218 mm) |
| Height | 3.78" (96 mm) |
| Weight | 5.29 lbs (2.4 kg) |
| Display included | No |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 984A600B
Brand: HP
Reference: DAB3117158
Brand: MSI
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: BBC969C9
Brand: Lenovo
Reference: DDB0B3E6
Brand: HP
Reference: 1104126F29
Brand: Apple
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 30B58FDA41
Brand: HP
Reference: 14C25381
Brand: Apple
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 1BDAAA3FD9
Brand: MSI
Reference: E7615CC9
Brand: HP
Reference: 0AA4A1D5
Brand: Lenovo
Reference: F24D2C6E17
Brand: Lenovo
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 617D8FFEED
Brand: ACER
Reference: AB7925EDC6
Brand: MSI
Reference: CD786A7F65
Brand: HP
Reference: 1687632426
Brand: HP
Reference: A85555E4
Brand: HP
HP Z2 Mini G1i, Intel Core Ultra 7, 265, 32 GB, 2 TB, Windows 11 Pro, 64-bit
check_circle
check_circle