- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
Lenovo ThinkCentre M70s Gen 6, Intel Core Ultra 5, 225, 16 GB, 512 GB, Windows 11 Pro, 64-bit
| Processor family | Intel Core Ultra 5 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor model | 225 |
| Processor generation | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Processor cores | 10 |
| Processor threads | 10 |
| Processor boost frequency | 4.9 GHz |
| Performance cores | 6 |
| Efficient cores | 4 |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 4.9 GHz |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 4.4 GHz |
| Performance-core base frequency | 3.3 GHz |
| Efficient-core base frequency | 2.7 GHz |
| Processor cache | 20 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Processor base power | 65 W |
| Maximum turbo power | 121 W |
| Neural processor unit (NPU) | Intel AI Boost |
| Sparsity support | Yes |
| Windows Studio effects support | Yes |
| AI software frameworks supported by NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| Total processor performance up to | 23 TOPs |
| NPU performance up to | 13 TOPs |
| GPU performance up to | 4 TOPs |
| Internal memory | 16 GB |
| Maximum internal memory | 128 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 16 GB |
| Memory slots | 4x DIMM |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Optical drive type | No |
| Storage media | SSD |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD capacity | 512 GB |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| NVMe | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| Card reader integrated | No |
| Discrete graphics card | No |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board graphics card model | Intel Graphics |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| On-board graphics card family | Intel Graphics |
| Ethernet LAN | Yes |
| Wi-Fi | No |
| Ethernet LAN data rates | 100,1000 Mbit/s |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 6 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 0 |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 0 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Line-out | Yes |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Chassis type | SFF |
| Product color | Black |
| Color name | Black |
| Volume | 8.2 L |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Product type | PC |
| Motherboard chipset | Intel Q870 |
| Audio chip | Realtek ALC623-CG |
| Audio system | High Definition Audio |
| Number of speakers | 1 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Operating system language | German |
| Power supply | 260 W |
| Power supply input voltage | 100 - 240 V |
| Power supply input frequency | 50/60 Hz |
| Certification | ENERGY STAR,TCO,RoHS |
| Width | 3.64" (92.5 mm) |
| Depth | 11.8" (299.7 mm) |
| Height | 13.4" (339.5 mm) |
| Weight | 11.2 lbs (5.1 kg) |
| Mouse included | Yes |
| Mouse connectivity | Wired |
| Keyboard included | Yes |
| Keyboard connectivity | Wired |
| Display included | No |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 18474206DC
Brand: Asus
Reference: F110FCFE
Brand: Apple
Reference: 62A6EB37
Brand: HP
Reference: 5E38AACC93
Brand: Apple
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C9765BAA48
Brand: Hyrican
Reference: AD8A96E693
Brand: Hyrican
Reference: 314836705B
Brand: Lenovo
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 4B72E604
Brand: HP
Reference: 7C34822F35
Brand: Lenovo
Reference: E7615CC9
Brand: HP
Reference: 3001A1C2B2
Brand: HP
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 4D0F3B7D
Brand: Dell
Reference: FEE6104B
Brand: Lenovo
Reference: F238ECBD
Brand: Lenovo
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: DDDD54B8
Brand: HP
Reference: 9D9D6E7F
Brand: HP
Lenovo ThinkCentre M70s Gen 6, Intel Core Ultra 5, 225, 16 GB, 512 GB, Windows 11 Pro, 64-bit
check_circle
check_circle