Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
ASUS ExpertCenter D5 SFF D501SERES-514500015X, Intel® Core™ i5, i5-14500, 16 GB, 512 GB, Windows 11 Pro, 64-bit
| Processor family | Intel® Core™ i5 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor model | i5-14500 |
| Processor generation | Intel® Core™ i5 (14th gen) |
| Processor cores | 14 |
| Processor threads | 20 |
| Processor boost frequency | 5 GHz |
| Performance cores | 6 |
| Efficient cores | 8 |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.7 GHz |
| Processor cache | 24 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Processor base power | 65 W |
| Maximum turbo power | 154 W |
| Internal memory | 16 GB |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 16 GB |
| Memory slots | 2x DIMM |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Optical drive type | No |
| Storage media | SSD |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD capacity | 512 GB |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| NVMe | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| Card reader integrated | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board graphics card model | Intel UHD Graphics 770 |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| On-board graphics card family | Intel® UHD Graphics |
| Ethernet LAN | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Antenna type | 2x2 |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.4 |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 0 |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 0 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Headphone outputs | 1 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Number of SATA III connectors | 4 |
| PCI Express x16 (Gen 4.x) slots | 1 |
| Chassis type | Tower |
| Product color | Black |
| Color name | Black |
| Volume | 8.6 L |
| Number of 3.5" bays | 1 |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Introduction year | 2024 |
| Product type | PC |
| Market positioning | Business |
| Motherboard chipset | Intel B760 |
| Audio system | High Definition Audio |
| Audio output channels | 7.1 channels |
| Password protection | Yes |
| Password protection type | HDD, User |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Power supply | 330 W |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Platinum |
| Compliance certificates | REACH |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, EPEAT Gold |
| Width | 3.66" (93 mm) |
| Depth | 11.7" (296 mm) |
| Height | 12.2" (309 mm) |
| Weight | 13.2 lbs (6 kg) |
| Package width | 19.3" (490 mm) |
| Package depth | 6.61" (168 mm) |
| Package height | 20.1" (510 mm) |
| Package weight | 13.8 lbs (6.25 kg) |
| Mouse included | No |
| Keyboard included | No |
| Display included | No |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 9B8F3C48
Brand: HP
Reference: 24A78853
Brand: Dell
Reference: DCE7AF3D25
Brand: Apple
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: FFB35CB6
Brand: Lenovo
Reference: 44B9137AB4
Brand: Lenovo
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5ADA53CEBA
Brand: Asus
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 2D71B80E74
Brand: HP
Reference: 2CACB9C28E
Brand: Asus
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 04B0EBAD
Brand: HP
Reference: BC921CE2B9
Brand: Lenovo
Reference: B5662E6C57
Brand: Apple
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: A47CC60933
Brand: Lenovo
Reference: F22E2DB743
Brand: ACER
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 12F2F672AC
Brand: HP
Reference: C590F26ADB
Brand: HP
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 606E4F3548
Brand: Erazer
ASUS ExpertCenter D5 SFF D501SERES-514500015X, Intel® Core™ i5, i5-14500, 16 GB, 512 GB, Windows 11 Pro, 64-bit
check_circle
check_circle