- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
DELL Pro QC24251, 24", Full HD, Intel® Core™ i5, 16 GB, 512 GB, Windows 11 Pro
| Display diagonal | 24" |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Touchscreen | No |
| HD type | Full HD |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Panel type | IPS |
| Display technology marketing name | ComfortView Plus |
| Pixel pitch | 0.0106 x 0.0106" (0.27 x 0.27 mm) |
| Pixel density | 92 ppi |
| RGB color space | sRGB |
| Anti-glare screen | Yes |
| Color gamut | 99% |
| Processor family | Intel® Core™ i5 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor model | i5-14500T |
| Processor generation | Intel® Core™ i5 (14th gen) |
| Processor cores | 14 |
| Processor threads | 20 |
| Processor boost frequency | 4.8 GHz |
| Performance cores | 6 |
| Efficient cores | 8 |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 4.8 GHz |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.4 GHz |
| Performance-core base frequency | 1.7 GHz |
| Efficient-core base frequency | 1.2 GHz |
| Processor cache | 24 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Processor base power | 35 W |
| Maximum turbo power | 92 W |
| AI software frameworks supported by NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| Internal memory | 16 GB |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory slots | 2 |
| Memory slots type | SO-DIMM |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 16 GB |
| Memory form factor | DIMM/SO-DIMM |
| Memory data transfer rate | 4800 MT/s |
| Non-ECC | Yes |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Number of storage drives installed | 1 |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD capacity | 512 GB |
| SSD memory type | TLC |
| Card reader integrated | Yes |
| Compatible memory cards | SD, SDHC, SDXC |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card model | Intel UHD Graphics 770 |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| On-board graphics card family | Intel® UHD Graphics |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 3 W |
| Built-in microphone | Yes |
| Audio chip | Realtek ALC3204 |
| Built-in camera | Yes |
| Total megapixels | 2.07 MP |
| Camera resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Camera HD type | Full HD |
| Privacy camera | Yes |
| Privacy type | Pop-up |
| Wi-Fi | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Ethernet LAN | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Antenna type | 2x2 |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| USB4 Gen 3×2 ports quantity | 0 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Power adapter barrel connector | 7.4 mm |
| PowerShare | Yes |
| Number of USB ports with PowerShare support | 1 |
| Product color | Black |
| Color name | Textured Black |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Product type | All-in-One PC |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Pre-installed software | Activate Your Microsoft 365 For A 30 Day Trial |
| AC adapter power | 130 W |
| AC adapter frequency | 50/60 Hz |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 265 |
| Total carbon emissions, standard deviation (kg of CO2e) | 77 |
| Carbon emissions, end-of-life (kg of CO2e) | 0 |
| Total carbon emissions, w/o use phase (kg of CO2e) | 265 |
| PAIA version | PAIA 1.4.6, 2025 |
| Weight (with stand) | 20.7 lbs (9.4 kg) |
| Width (without stand) | 21.3" (540 mm) |
| Depth (without stand) | 2.28" (57.9 mm) |
| Height (without stand) | 13.9" (354.3 mm) |
| Weight (without stand) | 14.4 lbs (6.53 kg) |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 65 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating altitude | -598.4 - 120000" (-15.2 - 3048 m) |
| Non-operating altitude | -598.4 - 420000" (-15.2 - 10668 m) |
| Stand type | Height adjustable stand |
| Intel® vPro™ Platform Eligibility | Yes |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: DF32A508
Brand: HP
Reference: 7111B021
Brand: Lenovo
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C1A0A12002
Brand: HP
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 6C82409156
Brand: Asus
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: E58BC8FBB4
Brand: ACER
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: FD69857445
Brand: Lenovo
Reference: 79E7A0B4
Brand: HP
Reference: 00938C57
Brand: Lenovo
Reference: D420D3186B
Brand: HP
Reference: C2A39A35
Brand: HP
Reference: 845B5D3085
Brand: Apple
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5C781C57
Brand: Apple
Reference: 3BA16589
Brand: Lenovo
Reference: 41315E0E
Brand: Lenovo
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: EA84B0DC
Brand: ACER
Reference: 7694A48A
Brand: HP
DELL Pro QC24251, 24", Full HD, Intel® Core™ i5, 16 GB, 512 GB, Windows 11 Pro
check_circle
check_circle