- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
DELL Pro QCT1250, Intel® Core™ i5, i5-14500, 16 GB, 512 GB, Windows 11 Pro, 64-bit
| Processor family | Intel® Core™ i5 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor model | i5-14500 |
| Processor generation | Intel® Core™ i5 (14th gen) |
| Processor cores | 14 |
| Processor threads | 20 |
| Processor boost frequency | 5 GHz |
| Performance cores | 6 |
| Efficient cores | 8 |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 5 GHz |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.7 GHz |
| Performance-core base frequency | 2.6 GHz |
| Efficient-core base frequency | 1.9 GHz |
| Processor cache | 24 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Number of processors installed | 1 |
| Processor base power | 65 W |
| Maximum turbo power | 154 W |
| Internal memory | 16 GB |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 16 GB |
| Memory slots | 2x DIMM |
| Non-ECC | Yes |
| Memory data transfer rate | 4800 MT/s |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Optical drive type | No |
| Storage media | SSD |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD capacity | 512 GB |
| Discrete graphics card | No |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board graphics card model | Intel UHD Graphics 770 |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| On-board graphics card family | Intel® UHD Graphics |
| Ethernet LAN | Yes |
| Wi-Fi | No |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| LAN controller | Intel® I219-LM |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 3 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 0 |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 0 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DisplayPort version | 1.4a |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Number of rear USB ports | 4 |
| Number of front USB ports | 4 |
| Number of front audio ports | 1 |
| Number of SATA III connectors | 2 |
| PCI Express x1 slots | 2 |
| PCI Express x16 slots | 1 |
| Chassis type | Tower |
| Product color | Black |
| Placement supported | Vertical |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Product type | PC |
| Market positioning | Business |
| Audio chip | Realtek ALC3204 |
| Audio system | High Definition Audio |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Trial software | Activate Your Microsoft 365 For A 30 Day Trial |
| Power supply | 180 W |
| Power supply input voltage | 90 - 264 V |
| Power supply input frequency | 47/63 Hz |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 65 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating altitude | -598.4 - 120000" (-15.2 - 3048 m) |
| Non-operating altitude | -598.4 - 420000" (-15.2 - 10668 m) |
| Operating vibration | 0.26 G |
| Non-operating vibration | 1.37 G |
| Operating shock | 40 G |
| Non-operating shock | 105 G |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, EPEAT Climate +, EPEAT Gold |
| Doesn't contain | PVC/BFR |
| Width | 6.06" (154 mm) |
| Depth | 11.5" (293 mm) |
| Height | 12.8" (324.3 mm) |
| Cables included | AC |
| Display included | No |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: CD3D4A99
Brand: HP
Reference: AD3F211F52
Brand: HP
Reference: 1DB905B8
Brand: Lenovo
Reference: F60FAAF7
Brand: Dell
Reference: FEE6104B
Brand: Lenovo
Reference: 375FAE04C4
Brand: Asus
Reference: EA70CBC4
Brand: HP
Reference: 606E4F3548
Brand: Erazer
Reference: 69016F6339
Brand: CAPTIVA
Reference: 0E3DD0F3DD
Brand: Lenovo
Reference: 0865019C
Brand: HP
Reference: 9100E43C
Brand: ACER
Reference: 51C9471808
Brand: HP
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 1104126F29
Brand: Apple
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 71AB570ABB
Brand: Lenovo
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 01F852C1E8
Brand: HP
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
DELL Pro QCT1250, Intel® Core™ i5, i5-14500, 16 GB, 512 GB, Windows 11 Pro, 64-bit
check_circle
check_circle