Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
StarTech.com N6PATC7MGR, 275.6" (7 m), Cat6, U/UTP (UTP), RJ-45, RJ-45, Gray
| Cable length | 275.6" (7 m) |
| Cable standard | Cat6 |
| Cable shielding | U/UTP (UTP) |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Product color | Gray |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector contacts plating | Gold |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Conductor type | Stranded |
| Conductor material | Copper |
| Cable rating | CMG (CM) |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| AWG wire size | 24 |
| Data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Frequency | 650 MHz |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Snagless cable boot | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certification | CE, ETL, REACH.1-2001 T568B |
| Weight | 9.84 oz (279 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 7.87" (200 mm) |
| Package depth | 8.66" (220 mm) |
| Package height | 1.02" (26 mm) |
| Package weight | 10.2 oz (289 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Master (outer) case width | 14.6" (370 mm) |
| Master (outer) case length | 16.3" (415 mm) |
| Master (outer) case height | 10.8" (275 mm) |
| Quantity per master (outer) case | 50 pc(s) |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 4C501FA6
Brand: Digitus
Reference: 0F75AB3B
Brand: InLine
Reference: B071CC2A
Brand: InLine
Reference: A7D20FEB
Brand: Digitus
Reference: AD263210
Brand: StarTech.com
Reference: AD605792
Brand: StarTech.com
Reference: B9BEB3EA
Brand: InLine
Reference: AC17A643
Brand: Digitus
Reference: B4D9CAC3
Brand: StarTech.com
Reference: 4AE10451
Brand: Digitus
Reference: 50D8D09E
Brand: InLine
Reference: 967D0024
Brand: InLine
Reference: 886E6623
Brand: Belkin
Reference: 1F1F8C5A
Brand: StarTech.com
Reference: 5779C4EC
Brand: StarTech.com
Reference: 2335A4CE
Brand: Belkin
StarTech.com N6PATC7MGR, 275.6" (7 m), Cat6, U/UTP (UTP), RJ-45, RJ-45, Gray
check_circle
check_circle