Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
StarTech.com N6PATC7MBK, 275.6" (7 m), Cat6, U/UTP (UTP), RJ-45, RJ-45, Black
| Cable length | 275.6" (7 m) |
| Cable standard | Cat6 |
| Cable shielding | U/UTP (UTP) |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Product color | Black |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector contacts plating | Gold |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Conductor type | Stranded |
| Conductor material | Copper |
| Cable rating | CMG (CM) |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| AWG wire size | 24 |
| Data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Frequency | 650 MHz |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Snagless cable boot | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certification | CE, ETL, REACH |
| Weight | 9.95 oz (282 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 7.87" (200 mm) |
| Package depth | 8.66" (220 mm) |
| Package height | 1.06" (27 mm) |
| Package weight | 10.6 oz (300 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Master (outer) case width | 14.6" (370 mm) |
| Master (outer) case length | 16.3" (415 mm) |
| Master (outer) case height | 10.8" (275 mm) |
| Quantity per master (outer) case | 50 pc(s) |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 3A36FB81
Brand: DeLOCK
Reference: 6726E9E6
Brand: Lenovo
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 2BEC4706
Brand: DeLOCK
Reference: 4CE643E6
Brand: Lexmark
Reference: D27817FD
Brand: InLine
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 63A6C4BE
Brand: DeLOCK
Reference: 1E95C832
Brand: StarTech.com
Reference: 59A979B4
Brand: InLine
Reference: 987D9032
Brand: StarTech.com
Reference: 4CA2A42F
Brand: StarTech.com
Reference: 10D37DD3
Brand: Shuttle
Reference: B39DD2CC
Brand: Kyocera
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 59E9B0D1
Brand: HP
Reference: 32E60900
Brand: StarTech.com
Reference: 904782D7
Brand: DeLOCK
Reference: 4EF065AD
Brand: Digitus
StarTech.com N6PATC7MBK, 275.6" (7 m), Cat6, U/UTP (UTP), RJ-45, RJ-45, Black
check_circle
check_circle