- New
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
StarTech.com H5C4A-USB-HUB-2, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A, 5000 Mbit/s, Black, Plastic, Round cable
| Ports quantity | 4 |
| Host interface | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
| Hub interfaces | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 4 |
| Data transfer rate | 5000 Mbit/s |
| Product color | Black |
| Housing material | Plastic |
| Cable type | Round cable |
| Cable jacket material | Thermoplastic elastomer (TPE) |
| Cable length | 2.4" (0.0610 m) |
| Power supply type | USB |
| Width | 0.453" (11.5 mm) |
| Depth | 1.25" (31.8 mm) |
| Height | 3.76" (95.5 mm) |
| Weight | 1.48 oz (42 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 6.69" (170 mm) |
| Package depth | 3.94" (100 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Package weight | 3.67 oz (104 g) |
| Quick start guide | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 90% |
| Master (outer) case width | 14.2" (360 mm) |
| Master (outer) case length | 12.8" (325 mm) |
| Master (outer) case height | 16.9" (430 mm) |
| Quantity per master (outer) case | 80 pc(s) |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS |
| Chipset | VIA - VL817S |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 90E52F03
Brand: Dicota
Reference: 11C3DF9A
Brand: Lenovo
Reference: DBBC336F
Brand: InLine
Reference: 99428AE6
Brand: Apple
Reference: BE3A565D
Brand: InLine
Reference: 9E8B3E04
Brand: Zebra
Reference: ABD422AB
Brand: InLine
Reference: 7A058C28
Brand: Digitus
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: D11F3F8E
Brand: DeLOCK
Reference: 6A2A7080
Brand: InLine
Reference: 8270E1E5
Brand: Digitus
Reference: 983722A5
Brand: InLine
Reference: A7F0B8C8
Brand: DeLOCK
Reference: 7DD6FDC1
Brand: StarTech.com
Reference: 30754B2F
Brand: InLine
Reference: 0CA6C9B7
Brand: InLine
StarTech.com H5C4A-USB-HUB-2, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A, 5000 Mbit/s, Black, Plastic, Round cable
check_circle
check_circle