Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
StarTech.com USB2AC15CMBK, 5.91" (0.15 m), USB A, USB C, USB 2.0, 0.48 Gbit/s, Black
| USB version | USB 2.0 |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB C |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Black |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| AWG wire size | 24/32 |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Cable jacket material | Thermoplastic elastomer (TPE) |
| Cable shielding | Aluminum mylar foil |
| Maximum data transfer rate | 0.48 Gbit/s |
| Cable type | Round cable |
| Plug and Play | Yes |
| USB Power Delivery up to | 15 W |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | No |
| Input current (max) | 3 A |
| Cable length | 5.91" (0.15 m) |
| Cable diameter | 0.118" (3 mm) |
| Bend radius (min) | 0.5" (1.27 cm) |
| Package width | 7.87" (200 mm) |
| Package depth | 5.04" (128 mm) |
| Package height | 0.197" (5 mm) |
| Package weight | 0.529 oz (15 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Doesn't contain | Halogen |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 70 °C |
| Compliance certificates | RoHS |
| Quantity per master (outer) case | 400 pc(s) |
| Master (outer) case width | 19.7" (500 mm) |
| Master (outer) case length | 12.6" (320 mm) |
| Master (outer) case height | 8.27" (210 mm) |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: C32431D6
Brand: Digitus
Reference: D2F65674
Brand: InLine
Reference: 402C4730
Brand: Dicota
Reference: 034A8525
Brand: InLine
Reference: FDF30642
Brand: InLine
Reference: 77FC421B
Brand: StarTech.com
Reference: 9A9348E7
Brand: StarTech.com
Reference: 6F83BF0C
Brand: Digitus
Reference: 90BFABBB
Brand: InLine
Reference: D3DD67AE
Brand: InLine
Reference: C2FE8AEF
Brand: Zebra
Reference: 075BA697
Brand: Digitus
Reference: 8A7B61A6
Brand: Digitus
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 3A8C1FD0
Brand: Zebra
Reference: DF7B6FF9
Brand: Asus
Reference: 0BAB7A55
Brand: StarTech.com
StarTech.com USB2AC15CMBK, 5.91" (0.15 m), USB A, USB C, USB 2.0, 0.48 Gbit/s, Black
check_circle
check_circle